14 листопада 2017, 11:34

Йдемо «в цифру»

Президент підписав Закон «Про електронні довірчі послуги»

Аргумент. Позиція. Ідея

Документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Голод Олександр Голод, Jurimex

Нещодавно прийнятий Закон «Про електронні довірчі послуги» стає позитивним довгоочікуваним надбанням для українського законодавства. Головним чином він спрямований на долучення України до єдиного простору для здійснення електронних правочинів із використанням стандартів eIDAS, тобто уніфікацію підходів до засобів електронної ідентифікації в Україні та на території всього Євросоюзу, а також на розширення кола можливостей у процесі укладення електронних правочинів.

Це означає, що трохи більше ніж через рік підприємства зможуть вести повноцінний електронний документообіг з іноземними контрагентами, будуть створені сприятливі умови для проведення електронних трансакцій у різних сферах суспільного життя (медицині, освіті, безготівкових розрахунках, адміністративних послугах тощо). Наприклад, тепер відкривається ще одна ніша для впровадження ІТ-рішень – нотаріальні послуги, адже окремі нотаріальні дії зможуть вчинятися із застосуванням кваліфікованих електронних підписів/печаток.

Водночас недоцільно розглядати електронні довірчі послуги окремо одна від одної. В перспективі всі вони становлять певний етап (факультативний чи основний) у процедурі проведення електронної трансакції, де базис – ідентифікація особи, а електронні довірчі послуги – модулі, змінюючи та трансформуючи які вдасться, з урахуванням індивідуальних умов певного проекту, отримати бажану легку процедуру вчинення правочинів онлайн.

Однак наразі достеменно не відомі всі процедурні й технічні моменти надання електронних довірчих послуг, оскільки нормативна база в цьому напрямку напрацьовуватиметься державними органами протягом перехідного періоду від системи, передбаченої Законом «Про електронний цифровий підпис», до нової.

Отже, в Україні очікуються суттєві зміни у сфері електронного документообігу, що дарує підприємцям і держорганам інструменти для розбудови цифрової економіки країни з можливістю долучитися до зовнішніх цифрових ринків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати