21 березня 2019, 16:54

Яким роботодавцям надається компенсація з ЄСВ

Вісник ДФСУ

Законодавством передбачено компенсацію роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку із створенням нового робочого місця.

Читайте також: "Постачання нерезиденту послуг з надання персоналу: чи підлягає оподаткуванню ПДВ".

Так, на компенсацію можуть претендувати суб’єкти господарювання, які починаючи з 2013 р.:

  • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;
  • впродовж 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати.

Якщо роботодавець забезпечив дотримання зазначених вимог, він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ впродовж наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати у місяці сплати ЄСВ за особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

Водночас у разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці право на компенсацію втрачається. Це передбачено постановою КМУ від 13 березня 2013 р. №153 "Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати