25 березня 2019, 10:00

Які терміни виплати зарплати

Відповідно до ст. 115 КЗпП та Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати" від 23.09.2010 р. №2559-VI, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не менше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи  днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Читайте також: "Якими документами можна підтвердити постачання товарів при безготівкових розрахунках".

Тобто заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів) має виплачуватися в період з 16 по 22 число, а за другу - з 1 по 7 число.

Так, конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом). Відповідно до ст. 16 КЗпПУ, умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством і угодами становище працівників, є недійсними.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати