19 липня 2019, 15:23

Як виправити помилку у повідомленні про прийняття працівника на роботу?

Вісник ДФСУ

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа маєподати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Читайте також: "Резерв сумнівних боргів: як у декларації з прибутку відображається сума коригування".

Так, обов’язок з подання повідомлення поширюється виключно на трудові відносини (коли з працівником укладається трудовий договір). Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413.

Як зазначається, п. 2 додатка до Постанови встановлено тип повідомлення:

  • "початкове" - подання інформації про прийняття працівника на роботу;
  • "скасовуюче" - подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.

У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу "скасовуюче" з помилковими даними і одночасно повідомлення типу "початкове" з правильними даними. При цьому накладення штрафу за подання уточнюючої інформації про прийнятих працівників до фіскальних органів чинним законодавством не передбачено.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати