19 червня 2017, 17:59

Як відстояти права кредитора у Сполученому Королівстві

«ТіСіЕм Груп Інтернешнл» знає відповідь на це запитання

«ТіСіЕм Груп Україна»

З огляду на популярність структурування українського бізнесу за кордоном і розвиток міжнародних торгових зв’язків посилюється інтерес до країн із гарантованою простотою ведення бізнесу. Прикладом є Сполучене Королівство. Зрозуміло, що ведення комерційної діяльності передбачає можливі фінансові проблеми і виникнення пов’язаних з ними спорів. За відсутності майна у компанії, яка не розрахувалася за поставлений товар, кредитору залишається захищати свої права у визначений законом спосіб, а саме подавати до суду чи ініціювати процедуру банкрутства такої компанії. Великобританія не є винятком.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Радник Роман Семенець, комерційний директор Дмитро Говорун і партнер «ТіСіЕм Груп Україна» Денис Копій успішно супроводжують складний процес банкрутства компанії-боржника у британській юрисдикції через примусову ліквідацію без подальшого права відновлення діяльності. Заборгованість виникла внаслідок невиконання британською стороною договірних зобов'язань. Суть заборгованості – несплата за поставлену аграрну продукцію.

Така ситуація є типовою для українського бізнесу: український експортер згідно з документами поставляє продукцію через британську компанію, після чого не отримує зазначену в договорі суму. Окрім заборгованості (у цьому випадку близько $20 млн), додаються ще й проблеми з банками та державними установами через зобов’язання щодо повернення валютної виручки.

Спочатку клієнт намагався самостійно мирно врегулювати спір. Командою внутрішніх юристів було складено та подано заяву до Міжнародної асоціації торгівлі зерном та кормами (GAFTA), хоча спори щодо поставок аграрної продукції вже традиційно прийнято передавати на розгляд міжнародних арбітражних інституцій. Безсумнівно, арбітраж гарантує отримання об'єктивного рішення. Проте власними силами вирішити проблеми, пов’язані з виконанням рішень арбітражів, стороні-переможцю вдається не завжди. У таких випадках доцільним є залучення зовнішніх радників для забезпечення максимального результату.

За браком будь-якої реакції відповідача справу щодо врегулювання конфлікту було передано на опрацювання міжнародній команді юристів «ТіСіЕм Груп Інтернешнл». Вивчення обставин спору дозволило передбачити подальший сценарій розвитку подій. Виявилося, що власники боржника вирішили скористатися одним із найдоступніших варіантів – провести ліквідацію компанії за процедурою strike-off. Така можливість з’явилася через відсутність щорічної звітності та будь-якої комерційної діяльності британської компанії.

Після проведення низки консультацій з командою клієнта було обрано варіант остаточного виключення компанії-боржника з реєстру юридичних осіб Королівства. Почалася підготовка до банкрутства згідно з процедурою winding up, яка не передбачає можливості відновлення фірми за поданням тієї чи іншої зацікавленої особи. Така процедура докорінно відрізняється від попередньої та надає кредитору можливість у повній мірі захистити власні права у контексті пошуку та повернення активів.

У партнерстві з британським офісом юристи представили інтереси вітчизняної компанії в Королівському суді Великобританії. У результаті компанію-відповідача виключили з реєстру юридичних осіб. Наступним етапом стало призначення офіційного ліквідатора. На прохання клієнта радник «ТіСіЕм Груп Україна» Роман Семенець контролював цей процес особисто і був присутній на слуханнях у британському суді.

Продовженням процедури є подальший пошук існуючих активів та повернення коштів кредитору. Зазначимо, що сьогодні пошуком активів займається одна з кращих міжнародних аудиторських компаній у координації з українськими юристами.

«Наша команда отримує подібні запити і у інших юрисдикціях, де торгівля сільськогосподарською продукцією також сягає значних обсягів. Локальні офіси «ТіСіЕм Груп Інтернешнл» завжди готові допомогти у відстоюванні прав українських експортерів зерна у Британії, ОАЕ, Єгипті, Туреччині, Кореї, Китаї та ще у 30 країнах світу», – підсумовує Дмитро Говорун.

тісіем

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати