16 вересня 2019, 16:33

Як обчислити норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Вісник ДФСУ

Підприємства, установи і організації, у т.ч. підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, із середньообліковою кількістю штатних працівників облікового складу в рік від 8 до 25 осіб, повинні забезпечити одне робоче місце для працевлаштування особи з інвалідністю. Якщо цей показник складає 25 і більше осіб, то норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю збільшиться до 4%, відповідно до ст. 19 Закону України від 21 березня 1991 р. №875-XII "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" (далі - Закон №875).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З 1 жовтня нові рахунки для сплати податків".

Так, якщо середньооблікова чисельність штатних працівників за рік роботи підприємства становить сім осіб, підприємство не підпадає під зазначену норму Закону №875.

Водночас при проведенні розрахунку нормативу, кількість робочих місць заокруглюється до цілого значення. Наприклад, для підприємства, середньооблікова  чисельність штатних працівників за рік у якому 33 особи, цей норматив - одне робоче місце (33*4%=1,32). При цьому виконання нормативу робочих місць у зазначеній кількості вважається працевлаштування осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним. Водночас не має значення режим роботи такого працівника: повний чи неповний робочий час.

Розраховуючи норматив, потрібно правильно визначити середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за рік. Даний показник обчислюється за пунктами 3.2.5 і 3.2.6 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28 вересня 2005 р. №286 (далі - Інструкція №286). Цей показник потрібний для правильного заповнення звіту за формою №10-ПІ, затвердженою наказом Мінпраці України від 10 лютого 2007 р. №42 "Про затвердження форми звітності №10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів" та Інструкції щодо заповнення форми звітності №10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів".

Якщо підприємство працювало неповний місяць (новостворене, ліквідоване чи має сезонний характер роботи), показник середньооблікової кількості штатних працівників визначається діленням суми облікової кількості штатних працівників за всі дні роботи підприємства у звітному місяці (включаючи вихідні та святкові і неробочі дні за період роботи) на число календарних днів у звітному місяці. При цьому до новостворених підприємств не належать підприємства, створені на базі ліквідованих (реорганізованих) юридичних осіб, відокремлених або несамостійних підрозділів.

Середньооблікова кількість штатних працівників за рік обчислюється підсумовуванням середньооблікової кількості штатних працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно, та діленням одержаної суми на 12.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати