08 листопада 2019, 9:00

Як ФОП оформити працівника на роботу?

Вісник ДФСУ

Оформлюючи працівника на роботу, підприємцю необхідно:

Читайте також: "Працівнику компенсують турзбір: чи є додаткове благо?".

  • укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1  ст. 24 Кодексу законів про працю України. Форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 р. №260);
  • оформити наказ про прийняття на роботу (типова форма №П-1 "Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу", затверджена наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. №489);
  • повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу (форма повідомлення визначена постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413).

Так, повідомлення подається ФОП до територіальних органів Державної податкової служби за місцем його обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в один із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Форма повідомлення заповнюється таким чином:

  • підприємець зазначає свій номер облікової картки платника податків;
  • ПІБ працівника, якого приймає до себе на постійне та/або тимчасове місце роботи;
  • дані про номер облікової картки платника податків найманого робітника;
  • дані документа, на підставі якого укладається з фізичною особою трудовий договір: номер та дата наказу або розпорядження ФОП.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати