12 липня 2019, 14:01

Як фізособі отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів?

Вісник ДФСУ

Для отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів платник подає заяву, яка подається (на його вибір):

Читайте також: "Реалізація товару з відстроченням платежу: яку форму оплати зазначати у чеку".

  • у паперовій формі - до ДПІ за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - уповноважений орган);
  • в електронній формі - на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 р. №851-IV "Про електронні документи та електронний документообіг", від 5 жовтня 2017 р. №2155-VIII "Про електронні довірчі послуги".

Так, заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником.

Як зазначається, платниками податків визнаються, зокрема, фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ (п. 15.1 ст. 15 ПКУ). Таким чином контролюючий орган видає довідку у разі, якщо фізична особа (резидент, нерезидент України) є платником податків у розумінні ст. 15 ПКУ та звернулась до контролюючого органу із Заявою.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати