Популярні матеріали

05 грудня 2017, 12:15

Всеукраїнський тиждень права 2017

«Сьогодні ювілейний десятий Всеукраїнський тиждень права. Це всеохоплюючий захід, на якому надається безкоштовна правова допомога, і водночас майстри своєї справи, адвокати, судді, правники, діляться своєю майстерністю з молодими студентами», - зазначив Андрій Бутенко, Голова Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України, під час урочистого відкриття 4 грудня 2017 року Всеукраїнського тижня права 2017 та виставки-форуму «Правники – суспільству». Захід організовано Міністерством юстиції України та Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Всеукраїнський тиждень права 2017

Так виставка-форум «Правники – суспільству» проводиться 4 - 6 грудня 2017 в Київській міській державній адміністрації в рамках Всеукраїнського тижня права 2017 і включає в себе низку заходів, які умовно можна поділити на ті, що передбачені для громадян, а саме надання безоплатної правової допомоги, та ті, що мають за мету надання молодим юристам під час майстер-класів та тренінгів інформації про юридичні інновації, ІТ-стартапи та кар’єрні можливості. Таким чином до участі в заході були залучені громадяни, молоді юристи, студенти вищих навчальних закладів України, що подали заявку на участь, науковці, громадські діячі.

Що ж до надання безоплатної правової допомоги, то в рамках заходу громадяни мають змогу звернутись зі своїми правовими питаннями та отримати безкоштовну консультацію від органів державної влади, а саме від представників: Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державної міграційної служби, Пенсійний фонд України та інших. Також до надання безкоштовних юридичних консультацій залучені адвокатські об’єднання: «Клочков та партнери», «Spenser &Kauffmann», «Vi Vates»; юридичні компанії: «Правова група «Юста», «Юскутум»; юридичні фірми: «ETERNA LAW», «Sayenko Kharenko»; видавничій дім «Ін Юре»; видавництво «Юрінком-Інтер»; правозахисна громадська організація «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів»;  юридичні клініки та інші. Тобто отримати відповіді на свої питання громадяни можуть з будь-яких сторін і точок зору, що дає високу вірогідність вирішення таких питань.

Для студентства та молодих юристів передбачені ж презентації, майстер-класи, тренінги, на яких провідні юристи, адвокати розповідають про інноваційні підходи до юриспруденції. Це дозволить молодому поколінню сформувати новий світогляд на професію, врахувавши досвід старших поколінь разом з сучасними технологічними розробками.

Всеукраїнський тиждень права 2017

Отож, про те, хто такі українські ІТ-юристи і чим вони займаються, розповів Микита Полатайко, координатор практики інформаційних технологій юридичної фірми «Sayenko Kharenko». Доповідач наголошував на специфіці споживання контенту в інтернеті, на тому, які виникають кіберзагрози, та детально розповів про криптовалюти й основні тенденції на цьому ринку.

З презентацією проекту «AxDraft», що є по суті конструктором юридичних документів, виступив Юрій Заремба, керівник, засновник проекту «AxDraft». Пан Заремба в деталях пояснив, як можна спростити життя будь-якого юриста, використовуючи відповідні алгоритми системи, і таким чином повністю звільнити себе від рутинної роботи, залишаючи простір і час для більш креативних юридичних завдань.

Всеукраїнський тиждень права 2017

Разом з цим Микита Підгайний, юрист проекту «Opendatabot», презентував ще один інноваційний проект, який має на меті оптимізацію роботи юристів. «Opendatabot» - це проект сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів. Так, звертаючись до студентства, пан Підгайний наголосив на тому, що в реаліях сьогодення молодим юристам недостатньо лише тих знань, які можна отримати в університеті, необхідно більше використовувати переваги інформаційних технологій у своїй юридичній діяльності і тільки так вчитися співпрацювати з новою системою, що активно заполоняє ринок юридичних послуг.

Дмитро Федоренко, що представляє адвокатське об’єднання «АРЦЕО», розповів про важливість команди та партнерства в юридичному бізнесі. За його словами, необхідно дуже прискіпливо ставитися до питання пошуку людини, з якою планується ведення бізнесу. Найважливішим є наявність спільних цілей та розуміння, яким шляхом до них можна дійти, а також встановлення певних чесних правил спільної діяльності.

Впродовж першого дня Всеукраїнського тижня права також було презентовано ще один проект, а саме  «Платформу ефективного регулювання», що розглядається як сукупність сервісів для бізнесу, що допомагають підприємцям розуміти та виконувати вимоги законодавство, інструменти для органів влади для створення ефективного регулювання та платформа публічного діалогу. Про переваги проекту розповів власне Олексій Дорогань, керівник напрямку в проекті «Платформа ефективного регулювання».

Всеукраїнський тиждень права 2017

Так пройшов перший день виставки-форуму «Правники – суспільству». Попереду ще багато цікавих лекцій, зокрема таких, що стосуються захисту бізнесу в сучасних умовах із застосуванням онлайн технологій та податків в Україні, а саме можна дізнатись: за яких умов можливе притягнення до відповідальності за використання біткоїнів, як швидко та ефективно скасувати арешт з майна компанії, які алгоритми дій під час обрання запобіжного заходу у інтернет злочинах, як побудувати успішну кар’єру в консалтингу і пройти шлях від стажера до партнера та ще багато іншого. Отже, якщо вам потрібна правова консультація чи ви хочете відвідати майстер-класи та тренінги, поспішайте, в вас ще є час.

1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати