15 травня 2019, 13:28

ВС роз'яснив, на яких підставах здійснюється коригування проектної будівельної документації

Прес-служба Верховного Суду

Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі встановлення під час перевірки, що замовником будівництва здійснено коригування технічної документації з порушенням встановленого законом порядку.

Читайте також: "Звільнення Голови КСУ: про що говорять у соцмережах".

Про це зазначила колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі ВС, розглянувши справу за позовом товариства до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування рішення.

Так, у справі позивач - замовник будівництва звернувся до суду з адміністративним позовом до ДАБІ з вимогою скасувати наказ про анулювання дозволу на будівництво, посилаючись на те, що такий дозвіл відповідно до закону є чинним до моменту завершення будівництва.

Як зазначається, суд першої інстанції позов задовольнив. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове рішення, яким відмовив у задоволенні позову. Позивач не погодився з таким рішенням суду апеляційної інстанції та оскаржив його до касаційного суду.

У результаті ВС залишив касаційну скаргу позивача без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанції - без змін. Також колегія суддів КАС ВС погодилася з висновками апеляційного суду про те, що оскаржуваний наказ департаменту ДАБІ є правомірним та не підлягає скасуванню.

Суд виходив із того, що після отримання дозволу на будівництво проектну документацію об'єкта будівництва було скориговано, у результаті чого змінилися техніко-економічні показники (збільшилися площа забудови, будівельний об'єм, загальна площа, загальна площа квартир, висота будівлі, змінилася поверховість). Під час розгляду справи суди з’ясували, що скоригована проектна документація розроблена з порушенням вимог містобудівного законодавства, її окремі положення не відповідають містобудівним нормам та стандартам, а також що скоригована проектна документація не погоджена у встановленому порядку.

Читайте також: "Обрано секретарів Другої та Третьої Дисциплінарних палат ВРП".

З огляду на наведене, ВС сформулював правову позицію, відповідно до якої коригування проектної документації здійснюється шляхом внесення змін до затвердженого (схваленого) проекту будівництва на підставі завдання на коригування; скоригована проектна документація підлягає погодженню у встановленому законом порядку. При цьому у разі, якщо дозвіл на будівництво об’єкта виданий на підставі проектної документації, яка у подальшому була скоригована з порушенням вимог законодавства, такий дозвіл може бути анульований органом державного архітектурно-будівельного контролю у встановленому законом порядку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати