17 травня 2018, 12:21

ВС оприлюднив постанову щодо порядку черговості задоволення вимог кредиторів

Прес-служба Верховного Суду

В процедурі ліквідації Банк не має права самостійно списувати заборгованість з рахунку боржника, відкритого в цьому Банку, оскільки це призводить до порушення порядку черговості задоволення вимог кредиторів.

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Читайте також: "Розпорядник повинен надавати публічну інформацію на запит, – ВС".

Так, Верховний Суд у своїй постанові від 21 березня 2018 р. у справі №909/992/15 вказав, що, згідно з приписами ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею.

ВС погодився з висновком господарських судів попередніх інстанцій про те, що дії Банку щодо самостійного перерахування коштів з рахунку товариства-банкрута в погашення заборгованості за договором є такими, що були здійснені без дотримання порядку черговості задоволення вимог кредиторів, як це передбачено положеннями ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Порушення кредитором, який є банківською установою, вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо черговості розподілу коштів між кредиторами боржника є підставою для прийняття господарським судом окремої ухвали.

Нагадаємо, ВС оприлюднив постанову щодо ставки судового збору у справі про банкрутство.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати