Популярні матеріали

06 грудня 2017, 13:08

ВРУ запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство

ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами".

Так, Законом імплементовано у чинне кримінальне і кримінальне процесуальне законодавство України положення Конвенції Ради Європи "Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цим явищем" (Стамбульської конвенції).

Читайте також: "Президент підписав закон про житлово-комунальні послуги".

Змінами прописано додаткові обтяжуючі обставини, що не обмежені фактом шлюбу - якщо особа перебуває в громадянському шлюбі з кривдником, є екс-подружжям або тільки зустрічається, до кривдника будуть застосовані обтяжуючі обставини. До пом’якшуючих обставин віднесено застосування сили особою, що сама була жертвою, по відношенню людини, яка виступала кривдником. Також встановлено обмеження можливості наближення кривдника до жертви насилля. Якщо насильні дії відбувалися по відношенню до дитини чи у її присутності, то злочинець позбавляється права спілкуватися та бачитися з дитиною.

Законом також встановлено механізм позбавлення прав кривдника на носіння зброї. На винесення вироку матимуть вплив факти переслідування жертв - як фізичні, так і за допомогою телефонних дзвінків, смс, листів.

Також ВРУ прийняла закон щодо соцзахисту дітей-інвалідів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати