Популярні матеріали

14 березня 2018, 13:26

ВРП звільнила суддю Дніпропетровського районного суду

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя розглянула питання про звільнення Борисова Сергія Анатолійовича з посади судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України відповідно до рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 14 серпня 2017 року №2398/2дп/15-17.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Читайте також: "ВРП звільнила суддю Франківського районного суду".

Доповідач - член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич - повідомив, що рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 14 серпня 2017 року №2398/2дп/15-17 суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Борисова С.А. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення його з посади судді.

Дисциплінарна справа стосовно судді Борисова С.А. відкрита на підставі дисциплінарної скарги Івлева Д.В. від 20 березня 2017 року щодо неправомірних, на його думку, дій судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Борисова С.А. під час розгляду цивільної справи №175/2215/14-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна", третя особа - приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу, про захист прав споживача та визнання договору недійсним. На думку автора скарги, суддя Борисов С.А., розглядаючи вказану справу, допустив грубі порушення норм процесуального та матеріального права. Зокрема, справу розглянуто із порушенням правил виключної підсудності, оскільки вимоги позивача та рішення суду стосуються забезпеченого іпотекою нерухомого майна, розташованого у Соборному (Жовтневому) районі міста Дніпропетровська, а юрисдикція Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області не охоплює спорів щодо нерухомого майна, що знаходиться на території міста Дніпропетровська. Крім того, скаржник зазначав, що практика ухвалення суддею Борисовим С.А. заочних рішень про визнання недійсними іпотечних договорів щодо майна, розташованого поза межами територіальної юрисдикції Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області, а згодом їх скасування та залишення позову без розгляду у зв’язку з неявкою сторін має систематичний характер.

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддею Борисовим С.А. допущено численні грубі порушення норм процесуального права під час розгляду зазначеної цивільної справи. Матеріали дисциплінарної справи свідчать, що порушення закону, допущені суддею Борисовим С.А., є очевидними та грубими, дисциплінарний проступок є істотним, а його наслідки негативно вплинули на ступінь довіри суспільства до судової влади в цілому.

У зв’язку з викладеним ВРП ухвалила звільнити Борисова Сергія Анатолійовича з посади судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати