11 січня 2018, 18:00

ВРП звільнила суддю Чорнобаївського районного суду

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя розглянула питання про звільнення Синецької Людмили Андріївни з посади судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Читайте також: "ВРП відправив 7-х суддів у відрядження".

Доповідаючи зазначене питання, член Вищої ради правосуддя Ірина Мамонтова поінформувала, що 19 грудня 2017 року до ВРП надійшло подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя з доданою до нього дисциплінарною справою про звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Синецької Л.А. на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

Дисциплінарна справа стосовно судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Синецької Л.А. відкрита за заявами координатора координаційної ради Коаліції молодіжних громадських організацій Черкаської області "Молода Черкащина" Феофілової В.В., Закревської Є.О. та заступника прокурора Черкаської області Семенова В.В. Заяви містили вимоги щодо проведення перевірки відповідно до Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" стосовно судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Синецької Л.А. у зв’язку з постановленням нею 25 січня 2014 року ухвал про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту, у справах №709/225/14-к та № 709/226/14-к. Заявники зазначали, що слідчим суддею Синецькою Л.А. у вказаних справах не обґрунтовано необхідності застосування виняткового запобіжного заходу та не розглянуто можливість застосування інших (альтернативних) запобіжних заходів.

Відповідно до частин 1 та 3 ст. 56 Закону України від 21 грудня 2016 року №1798-VIII "Про Вищу раду правосуддя", питання про звільнення судді з підстави, визначеної п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України, розглядається на засіданні ВРП на підставі подання Дисциплінарної палати про звільнення.

Чинним законодавством України однією з підстав для звільнення судді визначено вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді (п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України, ст. 115 ЗаконуУкраїни від 2 червня 2016 року №1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів").

З огляду на зазначене, Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Синецьку Людмилу Андріївну з посади судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

Також ВРП звільнила у відставку 5-х суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати