14 червня 2018, 16:53

ВРП відсторонила суддю Шацького районного суду Волинської області

Прес-служба Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності суддю Шацького районного суду Волинської області Наталію Сушик.

Читайте також: «ВРП звільнила 7 суддів у відставку».

Так, до Вищої ради правосуддя 8 червня 2018 року надійшло клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького від 4 червня 2018 року про тимчасове відсторонення судді Шацького районного суду Волинської області Сушик Наталії Вячеславівни (на фото) від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України.

З 18 листопада 2017 року детективами Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні.

26 квітня 2018 року заступником Генерального прокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. складено повідомлення про підозру судді Шацького районного суду Волинської області Сушик Н.В., яке того самого дня їй вручено.

Дії судді Сушик Н.В. кваліфіковано за частиною третьою статті 368 КК України як прохання службовою особою, яка займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду у великому розмірі для себе за вчинення в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у великому розмірі для себе за вчинення в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища.

Мотивуючи необхідність тимчасового відсторонення судді Сушик Н.В. від здійснення правосуддя, заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І. зазначив у клопотанні, що подальше перебування Сушик Н.В. на посаді судді Шацького районного суду Волинської області може призвести до настання негативних наслідків, а саме вона зможе вживати заходи до знищення чи спотворення документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення, що розслідується у провадженні; матиме можливість впливати на свідків у кримінальному провадженні та протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином тощо.

Заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Андрія Бойка, представника Генеральної прокуратури України – прокурора першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Ігоря Щура, суддю Наталію Сушик та її представника – адвоката Артура Мартіросяна, Вища рада правосуддя ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити, тимчасово, до 14 серпня 2018 року, відсторонити суддю Шацького районного суду Волинської області Сушик Наталію Вячеславівну від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Крім того, Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Генерального прокурора з вимогою про з’ясування обставин затримання судді Шацького районного суду Волинської області Наталії Сушик.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати