10 липня 2019, 16:44

ВРП ухвалила звільнити суддю Святошинського районного суду

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя розглянула питання про звільнення Чалої Алли Петрівни з посади судді Святошинського районного суду міста Києва на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

Читайте також: "ЄСПЛ нагадав українським судам про необхідність обґрунтовувати рішення".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як вбачається з матеріалів подання Вищої ради юстиції про звільнення з посади судді, підставою внесення його до ВРУ стали обставини, встановлені Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції за результатами перевірки судді на підставі п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про відновлення довіри до судової влади України" за заявою заступника Генерального прокурора Бачуна О.В.

Зокрема, комісією було встановлено, що, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Пустовіта О.М., суддя Чала А.П. не забезпечила дотримання приписів Конституції України, Кримінального процесуального кодексу України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не виконала покладених на неї професійних обов’язків під час гострого соціального конфлікту в Україні в період з 21 листопада 2013 р. по 22 лютого 2014 р., сприяла поширенню суспільно небезпечних посягань на правосуддя, не забезпечила в межах своїх повноважень дотримання принципів самостійності судів і незалежності суддів, конституційних засад судочинства. Допущені суддею Святошинського районного суду міста Києва Чалою А.П. порушення закону, як зазначено у висновку Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, порочать звання судді, викликають сумнів у її об’єктивності та неупередженості, що є порушенням присяги судді.

З огляду на зазначене ВРП ухвалила звільнити Чалу Аллу Петрівну з посади судді Святошинського районного суду міста Києва на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

Нагадаємо, ДСА визначилася з кандидатами у члени ВККС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати