22 травня 2018, 17:07

ВРП розгляне рекомендації про призначення на посади 95 суддів

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя розглянула питання про розподіл між членами ВРП матеріалів рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо рекомендацій для призначення кандидатів на посади суддів за результатами кваліфікаційного оцінювання.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Читайте також: "ВРП оприлюднила рішення щодо змін до ЗУ "Про судоустрій і статус суддів"".

Так, відповідно до частин 2 та 3 ст. 36 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", ВРП ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації ВККС, до якої обов’язково додається особова справа (досьє) кандидата на посаду судді. За результатами попереднього розгляду доповідач складає висновок щодо можливості призначення судді на посаду та виносить такий висновок на розгляд Вищої ради правосуддя.

За словами заступника Голови ВРП Вадима Беляневича, до Вищої ради правосуддя 21 травня 2018 р. від ВККС надійшло 95 матеріалів рішень щодо рекомендацій для призначення на посади суддів за результатами кваліфікаційного оцінювання.

Як зазначають у ВРП, п. 161 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України визначено, що повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом. Відповідно до абзацу 6 п. 13 розділу III "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищу раду правосуддя", за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності ЗУ "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням ВРП за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 п. 161 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.

Читайте також: "ВРП відсторонила суддю Окружного адміністративного суду м. Києва".

Враховуючи необхідність розгляду у стислі строки рішень ВККС щодо рекомендацій для призначення кандидатів на посади суддів за результатами кваліфікаційного оцінювання, а також рівномірного їх розподілу між членами Вищої ради правосуддя, ВРП, керуючись ст. 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя», вирішила здійснити розподіл між членами Ради матеріалів рішень ВККС щодо рекомендацій для призначення кандидатів на посади суддів за результатами кваліфікаційного оцінювання без урахування раніше розподілених матеріалів та коефіцієнтів навантаження.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати