13 вересня 2018, 17:37

ВРП притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Галицького районного суду

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Галицького районного суду міста Львова Лялюка Є.Д.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Читайте також: "ВРП внесла Президентові подання про переведення 185 суддів апеляційних судів".

Доповідач - член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич - поінформував, що рішенням Першої Дисциплінарної палати ВРП від 20 квітня 2018 р. №1205/1дп/15-18 відмовлено у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Галицького районного суду міста Львова Лялюка Є.Д.

Не погоджуючись із рішенням Першої Дисциплінарної палати, скаржник Михайляк Б.М. звернувся до ВРП зі скаргою від 25 травня 2018 р., в якій просить рішення Першої Дисциплінарної палати скасувати та ухвалити нове рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Галицького районного суду міста Львова Лялюка Є.Д. Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя, відповідно до п. 12.39 Регламенту ВРП, було надано дозвіл скаржнику Михайлюку Б.М. на оскарження рішення Першої Дисциплінарної палати від 20 квітня 2018 року.

Під час розгляду зазначеного питання встановлено, що дисциплінарну справу стосовно судді порушено на підставі дисциплінарної скарги Михайляка Б.М. на дії зазначеного судді під час розгляду цивільної справи про зняття арешту з майна, які, на думку автора скарги, можуть мати ознаки дисциплінарного проступку.

Зокрема, скаржник зазначив, що суддя розглянув справу за відсутності сторін, не перевірив, що забезпечення позову і накладення арешту на майно відповідача відбулося за ухвалою суду, постановленою в іншій справі. Розглядаючи справу за відсутності сторін, суддя Лялюк Є.Д.:

  • порушив їх права на справедливий суд та в доступі до правосуддя;
  • не забезпечив повного, всебічного та об’єктивного з’ясування обставин справи;
  • скасував забезпечення позову в іншій цивільній справі з іншими сторонами, чим порушив, на думку скаржника, засади рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи у наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Читайте також: "Cуд визнав незаконним прожитковий мінімум в Україні".

Під час перевірки скарги Михайлюка Б.М. на рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП дійшла висновку, що в діях судді наявний склад дисциплінарного проступку, передбачений п. 4 ч. 1 ст. 106 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (з очевидною недбалістю допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод).

У результаті ВРП вирішила рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 20 квітня 2018 р. №1205/1дп/15-18 про відмову у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Галицького районного суду міста Львова Лялюка Євгена Дмитровича скасувати повністю; ухвалити нове рішення; притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді попередження.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати