30 березня 2015, 11:58

ВККСУ відзвітувала про перші 100 днів роботи у новому складі

Офіційний сайт ВККСУ

Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила звіт про результати своєї діяльності із 9 грудня 2014 року, коли відбулося перше засідання комісії у новому складі, сформованому відповідно до вимог Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», повідомляє прес-служба ВККСУ.

За вказаний період комісія розглянула 748 матеріалів щодо обрання на посаду судді безстроково, переведення до іншого суду, відсторонення від посади судді та припинення відставки судді. Крім того, було розглянуто 556 скарг (заяв) щодо неналежної поведінки суддів, на розгляді перебувають іще 9634 таких справ, йдеться у повідомленні.

Серед основних досягнень роботи комісії у зазначений період називається також вирішення питання спрощеного переведення суддів з Донецької та Луганської областей до інших регіонів. Також ВККСУ звітує про початок співпраці за рядом міжнародних угод у питаннях реформи судової влади в Україні, зокрема, за проектами Ради Європи та USAID.

У ВККСУ підкреслюють, що станом на 9 грудня на розгляді в комісії перебувало 862 матеріали щодо призначення та звільнення суддів, а також 7726 скарг щодо неналежної поведінки суддів. Кількість нерозглянутих скарг (заяв) становила 62 % від загальної кількості скарг (заяв), які надійшли на розгляд Комісії за 2011 рік; 72 % - за 2012 рік, 80% - за 2013 рік. «На момент першого організаційного засідання Комісії у новому складі члени Комісії отримали практично річне (порівняно з попередніми роками) навантаження за кількістю скарг (заяв)», - зазначається у повідомленні ВККСУ.

З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати