13 лютого 2018, 16:26

Визначено маршрутну карту реформи-2018

Урядовий портал

Рада донорів з питань децентралізації визначила маршрутну карту реформи-2018.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Так, до маршрутної карти входять: прийняття законів з децентралізації, які стимулюють об’єднання та посилюють існуючі громади; секторальна децентралізація, зокрема впровадження реальних проектів; навчання лідерів ОТГ; розвиток міжмуніципального співробітництва та імплементація принципів гендерної рівності у місцеве самоврядування.

"Для нас наразі головне - міжнародне сприяння й допомога та прийняття Парламентом маршрутної карти з 17 законопроектів з децентралізації. Ухвалення цих законів відкриє вікно можливостей для громад у частині спрощення умов для добровільного об’єднання громад та підсилення повноважень ОТГ через передачу управлінських функцій. Результат - більше створених громад, збільшення повноважень і управлінських функцій, що в першу чергу призводить до якісної зміни життя українців", - розповів Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та співголова Ради донорів Геннадій Зубко.

За його словами, серед пріоритетних законопроектів з підсилення громад - розширення повноважень органів місцевого самоврядування в частині управління землею і містобудівною сферою.

"Цього року ми маємо також рухатися у напрямку реалізації проектів з розбудови мережі первинної ланки медицини, нового освітнього простору, центрів надання адміністративних послуг, центрів безпеки громадян, дошкільної освіти та спортивної інфраструктури у громадах", - зазначив Геннадій Зубко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати