03 серпня 2015, 14:54

Висновок КС щодо законопроекту про децентралізацію надійшов до ВР

Інтерфакс-Україна

Висновок Конституційного суду про відповідність законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади відповідним вимогам статей 157 і 158 Основного закону надійшло до Верховної Ради, повідомив прес-секретар спікера парламенту Дмитро Столярчук.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Висновок Конституційного суду надійшов до Верховної Ради", - сказав Д.Столярчук агентству "Інтерфакс-Україна", додавши, що найближчим часом текст цього висновку КС буде розданий народним депутатам.

Як повідомлялося, КС 31 липня оголосив висновок, яким визнав законопроект про внесення змін до Конституції з децентралізації влади таким, що цілком відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

"Системний аналіз змісту законопроекту зумовив висновок про те, що запропоновані зміни не передбачають скасування або обмеження прав людини і громадянина. КС дійшов висновку: 1) визнати законопроект про внесення змін до Конституції України з децентралізацію влади (реєстраційний номер №2217а), що пропонує внести зміни в пункти 29, 30 ч.1 ст. 85, п. 16 ч. 1 ст. 92, ч. 1 ст. 106, ст. 118, 119, п.5 ст.121, статті 132, 133, 140, 141, 142, 143, 144, ч.1 ст.150, назва розділу IX, а також розділ XV "Перехідні положення" такими, що відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституцій України", - зачитав висновок КС суддя Василь Бринцев.

КС також дійшов висновку, що запропонований законопроект не спрямований на "ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України".

"Рішення Конституційного суду України є остаточним і оскарженню не підлягає", - додав він.

В. Бринцев також наголосив, що висновок підписаний усіма суддями КС, проте є окремі думки. Водночас він не назвав суддів, які підписали висновок з окремою думкою, і їх кількість.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 липня ухвалила постанову про спрямування до КС президентського законопроекту про внесення змін до Конституції з децентралізації влади. Подання надійшло до КС 17 липня, і вже 22 липня колегія суддів ухвалила рішення про відкриття провадження у цій справі, а 27 липня суд розпочав слухання справи у письмовій формі.

Згідно з Регламентом Верховної Ради, отриманий висновок КС невідкладно роздається парламентарям і спрямовується президентові України. Після цього парламент заздалегідь схвалює законопроект (у першому читанні) 226 голосами. Потім на наступній сесії для остаточного ухвалення закону про внесення змін до Конституції необхідно не менше 300 голосів парламентарів.

Згідно із законопроектом, в Україні вводиться нова система адміністративно-територіального устрою: громади, райони (об'єднання кількох громад) і регіони (області й Автономна республіка Крим). Особливості Києва і Севастополя в системі адмінтерустрою визначаються окремим законом.

Місцеве самоврядування здійснюється радами - громад, районів і областей, а також їх виконавчими органами (у районах і регіонах - виконавчими комітетами). Голова громади обирається шляхом прямих загальних виборів, голови районних і обласних рад - з депутатів відповідної ради.

При цьому пропонується скоротити термін повноважень депутатів місцевих рад і голів громад з п'яти до чотирьох років.

Згідно з чинною Конституцією, виконавчу владу, тобто державний контроль і нагляд на місцях, здійснюють державні районні і обласні адміністрації, які одночасно виконують функції виконавчих комітетів відповідних районних і обласних рад.

Законопроектом передбачається, що "виконавчу владу в районах і областях, Києві і Севастополі здійснюють префекти", яких призначає і звільняє з посади президент за поданням Кабінету Міністрів.

Водночас, згідно з перехідними положеннями, виконавчі комітети районних і обласних рад будуть створені після чергових місцевих виборів, які відбудуться в жовтні 2017 року, після чого президент має здійснити перше призначення префектів. До цього моменту, як і раніше, продовжують функціонувати районні і обласні адміністрації.

У Перехідних положеннях також закріплено, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати