16 серпня 2018, 11:42

Вищий антикорупційний суд може бути створений вже за півроку

Прес-служба ВККС

Формування Вищого антикорупційного суду може бути завершено в березні наступного року.

Про це повідомив голова ВККС Сергій Козьяков, зазначає прес-служба ВККС.

Читайте також: "Які документи необхідні від кандидатів для участі у конкурсі до Вищого антикорупційного суду".

Водночас, за словами пана Козьякова, формування суду не означає автоматичного початку його роботи. Він навів для прикладу створення нового Верховного Суду, коли між формуванням суддівського складу та початком роботи суду минуло майже півроку. Це пов’язано із визначеною законом процедурою призначення суддів, в якій на ВККС покладається функція перевірки відповідності кандидатів на суддівські посади та надання рекомендацій на призначення найуспішнішим із них.

"Після нас ще є Вища рада правосуддя, а ми лише надаємо рекомендації. ВРП лише ухвалює остаточне рішення. Після цього Президент підписує указ", - пояснив Сергій Козьяков.

Про намір взяти участь у конкурсі на вакантні посади Антикорупційного суду заявили близько восьми сотень претендентів. Усього в суді працюватимуть 39 суддів, що означає, що конкурс може сягнути 20 осіб на місце. За словами голови ВККС, декларації про наміри не завжди означають фактичного подання документів на конкурс. При цьому серед претендентів на роботу в суді власне суддів - менше 40%, інші походять з адвокатського середовища.

Читайте також: "Кодовані результати тестування 15 серпня 2018 року".

Конкурс відбуватиметься у кілька етапів: претендентів оцінюватимуть на професійну придатність бути суддею; також їм доведеться пройти психологічне тестування, співбесіду з психологом і, на завершення, співбесіду з членами ВККС та представниками Громадської ради міжнародних експертів.

Наразі триває прийом документів на участь у конкурсі. Кінцева дата для подання - 14 вересня 2018 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати