20 вересня 2018, 16:35

Вираховуємо формулу успіху в адвокатурі разом з ААУ

Триває VII форум Асоціації адвокатів України, присвячений питанням розвитку та просування професії адвоката «Адвокатура України. Формула успіху». Гостей заходу вітали президент ААУ Зоя Ярош та голова оргкомітету Форуму Ольга Дмитрієва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Першу сесію організатори присвятили темі майбутнього юридичного бізнесу. Виконавчий директор Lavrynovych & Partners Станіслав Скрипник в своїй доповіді окреслив питання тенденцій та конкуренції на ринку юридичних послуг. За його словами, сьогодні в юридичному бізнесі України чітко прослідковуються:

  • Переформатування юридичних практик;
  • Збереження демпінгу;
  • Пріоритетність утримання існуючих клієнтів перед залученням нових;
  • Відсутність зростання погодинних ставок та гонорарів;
  • Збереження форми оплати «гонорар успіху»;
  • Задоволення клієнтами юридичного попиту за рахунок ресурсу внутрішніх радників;
  • Поява нових гравців на ринку.

Що стосується взаємовідносин з клієнтами, доповідач відзначив переваги роботи з такими (тобто з клієнтами, для яких нормально і правильно наймати зовнішнього радника, а не звертатись до ЮФ, коли його проблема набрала масштаби колосальності): оптимізація часу, ресурсів та внутрішніх процесів фірми; розуміння структури бізнесу своїх клієнтів; розуміння корпоративної ієрархії, фінансових можливостей клієнта; можливості прогнозування обсягу закуповуваних послуг; джерело надходження нових клієнтів.

Також пан Скрипник назвав практики, популярність яких відчутно зросла останнім часом: кримінальне право; захист бізнесу та активів; комплаєнс; відносини з фінансовими установами; управління бізнесом.

В цілому, на переконання юриста, перспектив для зростання вітчизняного ринку юридичних послуг поки немає.

Партнер VB PARTNERS Денис Бугай розповів про «бутиковий сценарій» розвитку юридичної компанії. Як представник такої компанії (бутик у сфері White Collar Crime та Dispute Resolution), він вважає, що такий формат існування в повній мірі може конкурувати з full service law firm. Зокрема, перевагами бутика є капіталізація знань та навичок; рентабельність; можливість концентрації на улюбленій справі; розумність бюджетів на BD/PR.

Якщо порівнювати бутик з ЮФ повного спектру юрпослуг, то однією з переваг першого є вищий рівень ефективності (доходу на одного юриста).

Важливим чинником успішності бутика, на якому наголосив спікер, є екстра рівень експертизи. Це глибокі фахові знання та досвід, розуміння трендів, активна участь у розвитку професійного середовища; високий рівень сервісу.

Щодо ризиків переходу в формат бутика, Денис Бугай назвав відмову від існуючих проектів та клієнтів; тимчасова втрата рентабельності; тимчасовість окремих «тем»; не всі члени команди мають спільне бачення щодо розвитку; потреба у додаткових ресурсах (людські; часові; фінансові).

Про трансформацію юридичного бізнесу від впливом технологій розповів Holger Zscheyge, генеральний директор Infotropic Media. На його тверде переконання, в контексті хайповості теми навколо технологій, компанії починають забувати, навіщо ці технології взагалі застосовуються – для удосконалення якості надання своїх послуг. «А використовувати технології заради технологій – це нонсенс», – підкреслив експерт.

Він поставив запитання слухачам, яка компанія, на їхню думку, надає найбільше юридичних послуг у світі. Відповідь – компанія Deloitte, як це не дивно. Адже, за словами доповідача, вони почали активно використовувати технології у своїй роботі на 10-15 років раніше більшості юридичних компаній.

«Юристам треба відмовлятись від антропоцентичного підходу до вирішення проблем клієнтів», – наголосив спікер, додавши ще декілька тенденцій, відштовхуючись від яких юристам варто будувати свою роботу: 1) погодинна оплата праці поступово стає пережитком минулого; 2) відбувається розукрупнення послуг.

За словами пана Хольгера, існуючі на сьогодні технології можуть автоматизувати 23% роботи юриста.

Про перші та останні об’єднання юридичних компаній як тенденцію на ринку юридичних послуг розповів Євген Гілін, старший партнер АО «Жованник і партнери». Зокрема, у 2006 році відбулось перше злиття в юридичному бізнесі нашої країни – «Магістр & Партнери» об’єднались з компанією Правіс. На його переконання, схильність до об’єднання – головна риса адвокатської діяльності.

Також доповідач відзначив чинники, що сприяють «об’єднавчому» руху юридичного бізнесу сьогодні:

  • Відповідна загальносвітова тенденція;
  • Генотипна програма – об’єднання на підґрунті професійної діяльності для підвищення ефективності;
  • Best friends networks – разом працювати краще та легше;
  • Синергія;
  • Необхідність оптимізації витрат.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати