22 березня 2019, 15:23

Відсутність опублікованого Тимчасового реєстру є порушенням законодавства

Європейська Бізнес Асоціація

Бізнес вкотре висловлює занепокоєння ситуацією, яка складається навколо Тимчасового реєстру заяв про повернення "старих" сум ПДВ.

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

На думку ЄБА, на сьогоднішній день наявні всі підстави для створення такого Реєстру, будь-які зволікання у цьому процесі є необгрунтованими, а відсутність оприлюдненого на сайті Мінфіну тимчасового реєстру є грубим порушенням законодавства.

Так, більше двох років підприємці не можуть отримати "старі суми" відшкодування ПДВ, які утворилися до 1 лютого 2016 р., оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Деякі перебували в судових оскарженнях або ж компанії не могли отримати від своїх контрагентів підтверджуючих документів для реєстрації в ЄРДР.

У зв’язку з відсутністю Тимчасового реєстру, фінанси підприємств є заблоковані, що позбавляє платників податків їх обігових коштів (податково-фінансових активів). За публічними заявами, сума заборгованості становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ).

Як зазначили у ЄБА, відповідно до оприлюдненого бюджету на 2019 р., окремо коштів на повернення старих сум не виділено, а Тимчасовий реєстр про повернення старих сум ПДВ досі не опублікований (хоча мав бути створений до 01.02.2017 р.).

Тому, відповідно до роз’яснення Комітету ВР з питань податкової та митної політики, яке ЄБА отримала в березні 2019 р., така ситуація "є грубим порушенням норм Податкового кодексу України". Комітет ВРУ зазначає, що наразі є всі підстави для здійснення відшкодування за Тимчасовим реєстром ПДВ. Оскільки, інвентаризацію сум заборгованості вже проведено територіальними органами ДФС України, діючі норми податкового і бюджетного законодавства дозволяють здійснити відшкодування "старих сум ПДВ". Єдине, що залишилося, - офіційно опублікувати Тимчасовий реєстр на сайті Мінфіну.

Також Комітет ВРУ зазначає, що оскільки Законом "Про Державний бюджет України на 2019 рік" окремо не визначено сум бюджетного відшкодування з ПДВ, а лише суму доходів з урахуванням бюджетного відшкодування, то повернення (відшкодування) "старих сум ПДВ" за Тимчасовим реєстром слід здійснювати за Бюджетним розписом, який затверджується Мінфіном.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати