23 березня 2017, 17:32

Верховна Рада прийняла закон про корпоративні договори

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Сьогодні на пленарному засіданні парламенту депутати підтримали Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів (4470 від 19.04.2016).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законопроектом запроваджується інститут корпоративного договору, який використовується для впорядкування відносин між акціонерами чи учасниками товариств.

За словами автора законопроекту народного депутата Вікторії Пташник, мета таких змін - сприяти підвищенню корпоративного управління в компаніях, що позитивно вплине на їхню ефективність у цілому.

Читайте також: Прийнято закон про примусовий викуп акцій міноритарних акціонерів

«Чинне законодавство намагається максимально втрутитись в усі сфери діяльності підприємств – як зовнішні, так і внутрішні. На усунення такого надмірного втручання держави в справи, пов’язані з внутрішнім управлінням компаній, і спрямований проект 4470. Так, нормальною світовою практикою є укладення так званих корпоративних договорів, у яких учасники або акціонери прописують правила управління їхньою компанією. Такий підхід цілком виправданий, адже розподіл повноважень всередині компанії повинен визначатись особами, які цією компанією володіють. Тотальний контроль, який залишився у спадок від радянської системи, аж ніяк не сприяє розвитку бізнесу», - говорить депутат.

Встановлюється, що рішення про укладення договору між акціонерами та/або корпоративного договору, стороною якого є держава, що володіє акціями (часткою) від 25 відсотків їх статутного капіталу, приймається відповідним суб’єктом управління державної власності. У разі якщо таким суб’єктом управління державної власності є господарська структура, рішення приймається наглядовою радою такої господарської структури або її вищим органом управління.

Рішення про укладення договору між акціонерами та/або корпоративного договору, стороною якого є господарське товариство, частка держави в якому становить 100 відсотків, і яке володіє від 25 відсотками їх статутного капіталу, приймається наглядовою радою такої господарської структури або вищим органом управління господарського товариства, частка держави в якому становить 100 відсотків.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterLinkedin та YouTube.

0
0

Останні коментарі

https://www.assortlist.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати