11 вересня 2019, 17:50

Велика Палата КСУ розгляне справу про тлумачення рішень КСУ

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

12 вересня о 10:00 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень ст. 151-2 Конституції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Конфіскація незаконного майна чиновників: Рада підтримала законопроект".

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Суть питання

Так, відповідно до ст. 151-2 Конституції України, рішення та висновки, ухвалені КСУ, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені.

Автори клопотання просять дати офіційне тлумачення вказаних положень Конституції України в контексті таких питань: "які саме рішення Конституційного Суду України не можуть бути оскаржені: будь-які рішення, що їх приймає КСУ на своїх засіданнях, у тому числі у формі постанов на спеціальних пленарних засіданнях, зокрема з питань обрання Голови Конституційного Суду України, надання згоди на затримання або утримування під вартою чи арештом судді КСУ, ухвалення рішення про звільнення судді КСУ з посади, чи лише рішення з питань, пов’язаних зі здійсненням конституційного провадження за наслідками розгляду справ за конституційними поданнями, конституційними зверненнями та конституційними скаргами".

Суб’єкт права на конституційне подання зазначає, що "у ст. 150 Конституції України (в редакції до 2 червня 2016 р.) чітко й недвозначно йшлося про неможливість оскарження лише рішень КСУ, прийнятих за наслідками вирішення питань щодо відповідності Конституції України (конституційності) певних правових актів та щодо офіційного тлумачення Конституції України і законів України".

На думку народних депутатів, доповнивши Конституцію України ст. 151-2 і змінивши ч. 2 її ст. 150, при цьому прямо не вказавши переліку рішень КСУ, які не можуть бути оскаржені, законодавець створив правову невизначеність.

Нагадаємо, в Україні хочуть уточнити положення про оподаткування операцій фінансового лізингу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати