20 вересня 2018, 17:22

В Україні вимагають доопрацювати проект Умов прийому до вишів у 2019 році

Прес-служба Федерації роботодавців України

Асоціація навчальних закладів України приватної форми власності та Всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців у галузі вищої освіти - галузева організація ФРУ - звернулися до органів державної влади у зв'язку з оприлюдненням на сайті МОН для громадського обговорення проекту наказу "Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти". Ним передбачено затвердження Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2019 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Федерації роботодавців України.

Читайте також: "Роботодавці закликають Уряд переглянути мінімальні ціни на алкогольні напої".

Так, на думку представників об'єднань недержавних закладів вищої освіти, проект Умов містить низку норм, які, у разі затвердження наказу у нинішній редакції, можуть обмежити конституційні права абітурієнтів та закладів вищої освіти. Зокрема, розширення застосування зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) суперечить початковій меті його запровадження - подоланню корупції при вступі абітурієнтів на державне замовлення до закладів вищої освіти. Адже застосування ЗНО при вступі на контрактну форму навчання вже призвело до зростання кількості українців, що навчаються за кордоном. З урахуванням того, що лише 7% громадян (наразі, за експертними оцінками, за кордоном навчається біля 200 тис. чол.) планують після навчання повернутися до України, це стало проблемою національної безпеки.

В проекті Умов також пропонується відмовитися від єдиного фахового випробування та єдиного вступного іспиту з іноземної мови для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, але ввести додаткові єдині вступні випробування з елементами ЗНО. Таке ускладнення доступу до другого рівня вищої освіти і до можливостей її здобуття протирічить принципам реалізації європейської Програми навчання протягом життя (Lifelong Learning Programme).

На думку представників об'єднань недержавних закладів вищої освіти, не є констутиційною норма проекту Умов щодо надання права МОН встановлювати мінімальну кількість балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для деяких спеціальностей.

Представники об'єднань недержавних закладів вищої освіти висунули до органів державної влади наступні пропозиції:

  • суттєво доопрацювати проект Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2019 р. та привести його положення у відповідність до норм Конституції України і чинного законодавства;
  • провести широке громадське обговорення і аналіз можливих негативних наслідків від запровадження запропонованих у ньому норм, що обмежують конституційні права абітурієнтів та закладів вищої освіти.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати