19 серпня 2015, 12:23

В Україні створюється нацагентство з повернення злочинних активів

Укрінформ

В Україні створять новий спеціалізований орган виконавчої влади - Національне агентство України з питань розшуку та розпорядження активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як  розповіла на брифінгу перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, відповідний законопроект вже підготовлено, повідомляє Укрінформ.

«Проект закону передбачає, що наше агентство буде інституційним механізмом з виявлення, розшуку, повернення та подальшого управління активами на території України», - сказала вона.

За словами Севостьянової, необхідність створення агентства із повернення активів є одним із основних критеріїв виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС.

Агентство, додала перший заступник міністра юстиції, буде наділене функціями пошуку та управління арештованим майном, тому ніяк не перетинатиметься і не дублюватиме діяльність правоохоронних органів, а навпаки, допомагатиме їм. «Агентство буде компактним. Це не більше, ніж 100 осіб з урахуванням його територіальних підрозділів. Воно матиме широкі повноваження і гарантії незалежності», - сказала вона.

«Ми сподіваємося, що в Україні це агентство буде самоокупним в результаті своєї діяльності, а також зможе підвищити надходження до державного бюджету в результаті повернення активів», - додала Севостьянова.

За словами першого заступника міністра, передбачається, що агентство буде центральним органом виконавчої  влади зі спеціальним статусом.

Як зазначив заступник Генерального прокурора України, голова міжвідомчої робочої групи з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями України, Віталій Касько, схожі органи з розшуку та повернення активів існують у всіх країнах ЄС. Наприклад, у Франції діє агентство з менеджменту арештованих і конфіскованих активів (AGRASC). Воно повністю забезпечує свою роботу за рахунок надходжень від управління активами.

«Хотілося б, щоб цей законопроект був ухвалений у вересні, тоді б у грудні це агентство вже могло б розпочати роботу. Це був би ідеальний варіант», - сказала голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко.

Виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я  Каленюк не виключає того, що найближчим часом з`явиться чимало бажаючих внести певні зміни у вже підготовлений законопроект про Національне агентство України з питань розшуку та розпорядження активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. «Ми будемо виявляти таких ініціаторів. Більш того, якщо такі «правки» будуть внесені, то наші колеги у Європейському Союзі, у Міжнародному валютному фонді, у США дізнаються про це. Недостатньо просто прийняти закон і поставити «галочку», - сказала вона.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати