19 серпня 2015, 12:23

В Україні створюється нацагентство з повернення злочинних активів

Укрінформ

В Україні створять новий спеціалізований орган виконавчої влади - Національне агентство України з питань розшуку та розпорядження активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Як  розповіла на брифінгу перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, відповідний законопроект вже підготовлено, повідомляє Укрінформ.

«Проект закону передбачає, що наше агентство буде інституційним механізмом з виявлення, розшуку, повернення та подальшого управління активами на території України», - сказала вона.

За словами Севостьянової, необхідність створення агентства із повернення активів є одним із основних критеріїв виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС.

Агентство, додала перший заступник міністра юстиції, буде наділене функціями пошуку та управління арештованим майном, тому ніяк не перетинатиметься і не дублюватиме діяльність правоохоронних органів, а навпаки, допомагатиме їм. «Агентство буде компактним. Це не більше, ніж 100 осіб з урахуванням його територіальних підрозділів. Воно матиме широкі повноваження і гарантії незалежності», - сказала вона.

«Ми сподіваємося, що в Україні це агентство буде самоокупним в результаті своєї діяльності, а також зможе підвищити надходження до державного бюджету в результаті повернення активів», - додала Севостьянова.

За словами першого заступника міністра, передбачається, що агентство буде центральним органом виконавчої  влади зі спеціальним статусом.

Як зазначив заступник Генерального прокурора України, голова міжвідомчої робочої групи з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями України, Віталій Касько, схожі органи з розшуку та повернення активів існують у всіх країнах ЄС. Наприклад, у Франції діє агентство з менеджменту арештованих і конфіскованих активів (AGRASC). Воно повністю забезпечує свою роботу за рахунок надходжень від управління активами.

«Хотілося б, щоб цей законопроект був ухвалений у вересні, тоді б у грудні це агентство вже могло б розпочати роботу. Це був би ідеальний варіант», - сказала голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко.

Виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я  Каленюк не виключає того, що найближчим часом з`явиться чимало бажаючих внести певні зміни у вже підготовлений законопроект про Національне агентство України з питань розшуку та розпорядження активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. «Ми будемо виявляти таких ініціаторів. Більш того, якщо такі «правки» будуть внесені, то наші колеги у Європейському Союзі, у Міжнародному валютному фонді, у США дізнаються про це. Недостатньо просто прийняти закон і поставити «галочку», - сказала вона.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати