13 червня 2018, 16:37

В Україні хочуть посилити захист бізнесу від неправомірних дій правоохоронних органів

Прес-служба Мін'юсту

Міністр юстиції Павло Петренко презентував другий законопроект в рамках ініціативи #МаскиШоуСтоп, покликаний посилити захист підприємців, які постраждали від неправомірних дій правоохоронних органів.

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Читайте також: "Заборону на вивезення дітей за кордон без згоди іншого з батьків можуть скасувати".

За словами Міністра, у законопроекті закладено персональну відповідальність правоохоронця, який допустив порушення прав підприємця. "В новому законопроекті ми запроваджуємо зміну, яка зможе суттєво вплинути на поточний стан справ. Колективну безвідповідальність замінюємо особистою відповідальність конкретного чиновника, який підписав рішення, що призвело до порушення прав чи нанесення збитків підприємцям", - розповів Павло Петренко.

Притягнення порушників до відповідальності буде проходити за процедурою, яка нараховує 4 кроки:

  • скарга підприємця чи особи на дії чи бездіяльність слідчого або прокурора;
  • рішення суду про задоволення скарги (у ньому зазначається обов’язковість службового розслідування);
  • службове розслідування;
  • матеріальне або дисциплінарне стягнення.

Ще однією новацією, яка захистить права підприємців, є норма про те, що конкретний слідчий або прокурор може бути притягнутий до відповідальності незалежно від спливу терміну притягнення до дисциплінарної відповідальності. Також держава гарантує постраждалій особі відшкодування збитків в разі кримінального порушення або дисциплінарного проступку з боку слідчого або прокурора.

Водночас у разі явних порушень з боку слідчого чи прокурора потерпілий зможе оскаржити незаконні дії в суді. "Запропонований законопроект також надає право учасникам кримінального провадження заявляти клопотання про закриття кримінального провадження, якщо буде очевидне затягування строків розслідування з боку слідчих чи прокурорів", - зазначив Міністр юстиції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати