17 травня 2018, 12:14

В Україні хочуть дозволити громадянам самостійно обирати об’єкт будівництва

Прес-служба Мінрегіону

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує дозволити громадянам самостійно обирати об’єкт будівництва для придбання житла за державними програмами "Доступне житло" та "Молодіжне кредитування".

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, зазначає прес-служба Мінрегіону.

Читайте також: "У Києві хочуть розробити програму реконструкції кварталів застарілого житлового фонду".

"Доступне житло для людей має починатися з доступності їх вибору. Сьогодні відбір об’єктів, що беруть участь в цих програмах, проводить комісія при Мінрегіоні, тобто по суті така процедура позбавляє самих заявників самостійного вибору свого майбутнього житла. Ми пропонуємо, щоб громадяни самостійно визначали об’єкт будівництва. Це сприятиме створенню більш комфортних умов для придбання житла українцями", - сказав він.

Згідно із запропонованими змінами, дохід громадянина для можливої участі в програмі має складати не більше 3-кратного розміру середньомісячної заробітної плати у регіоні на 1 особу, а не 5-кратного розміру, як діє зараз. Також державна підтримка надаватиметься виходячи з нормативу 21 кв. м. загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. м. на сім’ю, і дозволено купувати житло не тільки в об’єктах, що будуються, але і у вже зданих будинках.

Крім того, пропонується розширити коло учасників програм "Доступне житло" та "Молодіжне кредитування" за рахунок залучення державних банків, що забезпечить прозорість їх реалізації та збільшення кредитних можливостей через додаткові іпотечні програми та кредитування малогабаритного житла.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати