26 травня 2015, 14:03

В Україні цього року зареєстровано понад 350 тис. кримінальних проваджень - ГПУ

Прес-служба Генеральної прокуратури України

За 4 місяці поточного року в Україні зареєстровано понад 350 тисяч проваджень. Про це у вівторок, 26 травня, на брифінгу повідомив начальник Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури Юрій Севрук, повідомляє прес-служба ГПУ.
Всього прокурорами лише у провадженнях органів внутрішніх справ затверджено понад 43 тисячі обвинувальних актів, з них кожний шостий направлено до суду з угодою про примирення або визнання винуватості.
Юрій Севрук поінформував про розслідування трагічних подій, які відбулися 2 травня минулого року в Одесі. За результатами розслідування цих подій до суду спрямовано 3 обвинувальні акти щодо 23 осіб, ще 13 організаторів і активних учасників оголошено в розшук. 2 травня один з обвинувальних актів ухвалою Малинівського районного суду м. Одеси було повернуто прокурору, проте за його апеляцією 14 травня вказане рішення скасовано. Судовий розгляд сказаного провадження призначено на 29 травня.
Крім того, на даний час продовжується розслідування можливої недбалості службових осіб Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області, які не забезпечили своєчасне прибуття пожежних машин на Кулікове поле, що призвело до загибелі 42 осіб. На даний час у провадженні тривають експертні дослідження, за результатами яких буде дано оцінку діям конкретних службових осіб.
Також, за його словами, прокурори Головного управління нагляду у кримінальному провадженні приймають активну участь в розслідуванні нападу групи осіб на АЗС в м. Києві, який мав місце 3 травня, та подальшого спротиву працівникам міліції, які намагались затримати злочинців. Внаслідок застосування гранат та автоматичної зброї 2 працівника міліції загинуло, ще четверо та один цивільний отримали поранення. Всі члени злочинної групи у складі 4 осіб затримані. У провадженні проведено великий обсяг слідчих дій. На даний час призначено психолого-психіатричні експертизи. Досудове слідство триває.
«Під процесуальним керівництвом прокурорів слідчими міліції ведеться активна робота з повернення викрадених у державі коштів і майна», - наголосив начальник Головного управління.
Так, у кримінальному провадженні за фактами розтрати державного майна колишніми службовими особами Державної компанії «Газ України», які упродовж 2010-2011 років безоплатно здійснювали постачання природного газу суб’єктам господарювання на загальну суму 3,3 млрд грн, за клопотаннями, підтриманими прокурорами, накладено арешт на природний газ цих суб’єктів господарювання обсягом майже 500 млн куб. м вартістю понад 3,5 млрд грн. Орім того, прокурорами додатково погоджено клопотання про накладення арешту на майно ПАТ «Рівнеазот» загальною вартістю понад 30 млн грн. Вказані клопотання розглядаються судом.
Триває розслідування провадження за підозрою колишнього Голови державної служби з надзвичайних ситуацій та його заступника у розкраданні державних коштів. У зв’язку з необхідністю проведення ревізій та експертиз строк слідства у вказаному провадженні продовжено.
Не менш важливою є і робота прокурорів, які наглядають за слідчими Державної фіскальної служби. У поточному році слідчими цих підрозділів завершено розслідування 1300 проваджень, з яких понад 400 направлено до суду. Основні зусилля прокурорів і слідчих зосередженні на відшкодуванні заподіяних державі збитків. Вже до державного бюджету відшкодовано понад 220 млн грн, з них понад 160 млн - у кримінальному провадженні про ухилення від сплати податків службовими особами одного з банків.
Крім того, у кримінальних провадженнях про ухилення від сплати податків, закритих у зв’язку із досягненням «податкового компромісу», забезпечено надходження до державного бюджету близько 200 млн грн.
«На даний час прокурори Главку здійснюють процесуальне керівництво у провадженні щодо умисного ухилення посадовими особами ДП «Укрспирт» від сплати податків на суму 150 млн грн та розтрати ними державних коштів на суму 350 млн грн», - повідомив журналістам Юрій Севрук.
Також, за його інформацією, триває розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання посадовими особами Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади, що призвело до незаконної зміни форми власності на основні засоби підприємств «Укрзалізниці» у період 2004-2013 років та передачі 11 тисяч вагонів до АТ «Укртранслізінг», а в подальшому у власність недержавних корпорації і товариств. За клопотанням Генеральної прокуратури України 8 травня судом ухвалено рішення про накладення арешту майже на 11 тисяч товарних вагонів загальною вартістю 1 млрд грн, проте вже 20 травня арешт частини вагонів було скасовано. На цей час Генеральною прокуратурою вживаються заходи щодо апеляційного оскарження вказаного судового рішення.
В умовах сьогодення не менш важливим є і належне розслідування кримінальних проваджень, підслідних слідчим Служби безпеки України, в провадженні яких перебувало у 2 рази більше кримінальних проваджень ніж минулого року (майже 4 тисячі). На даний час розслідується понад 1400 проваджень за фактами проявів сепаратизму, вчинення терористичних актів, фінансування тероризму. Більше 220 таких проваджень вже направлено до суду.
Так, 27 березня Генеральною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт щодо громадянки, яка привезла в Київ вибуховий пристрій, еквівалентом 4 кг тротилу, для здійснення терористичного акту, але була затримана працівниками СБУ.
Також начальник Головного управління зазначив, що Міжнародною слідчою групою продовжується розслідування ще одного терористичного акту – збиття пасажирського літака «Боїнг» в липні минулого року.
Наразі розпочато розслідування участі у терористичній діяльності військовослужбовців Росії, яких було затримано біля міста Щастя.
Крім терористичної діяльності, слідчі СБУ розслідують і кримінальні провадження, які загрожують економічній безпеці державі. Поточного року прокурорами Главку затверджено 2 обвинувальні акти і спрямовано до суду кримінальні провадження за фактами розкрадання майна державного резерву на загальну вартість понад 130 млн грн.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати