15 травня 2018, 17:16

В Раді буде розглянуто новий законопроект щодо електронних доказів

Аргумент. Позиція. Ідея.

17.04.2018 р. в Раді був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до ст. 100 Цивільного процесуального кодексу України (щодо засвідчення копій електронних доказів) (реєстр. №8281). Згідно з текстом пояснювальної записки, законопроектом пропонується внести зміни до ст. 100 Цивільного процесуального кодексу, а саме замінити слова «посвідчених в порядку, передбачених законом» на «посвідченим в нотаріальному порядку».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Коментар

Микитась Максим Микитась, народний депутат, ініціатор законопроекту

«Ваші докази суд може проігнорувати. Знаєте в якому випадку? Якщо це паперові копії електронних доказів. Адже ніхто не визначив, як вони повинні завірятися. Цивільний кодекс не дає відповіді на це питання. Згідно з ним, завіряти підписом, як письмові докази, не можна, тому що копії електронних доказів кодекс такими не вважає. Однак у переліку випадків, в яких вимагається нотаріальне посвідчення, про копії електронних доказів ні слова.

Як же їх тоді завіряти? Виходить, що це питання сьогодні залишено виключно на розсуд судді. Таким чином, у висновку не просто виникає плутанина. Ваші докази можуть взагалі ігноруватися і не долучатися до справи. А суддя, навіть якщо зробить це навмисно, не понесе жодної відповідальності, адже немає прямої норми. Чи можна говорити в таких умовах про якусь справедливість процесу та змагальність сторін?

На мою думку, не можна. Тому я вніс у Раду законопроект, який залатає цю малопомітну, але дуже серйозну дірку в законодавстві. Рішення дуже просте – чітко встановити, що копії електронних доказів завіряються нотаріусом. Вже одним цим кроком ми помітно звузимо поле для здійснення помилки або навмисної маніпуляції з боку судді. А докази, які часто здатні переломити перебіг судового процесу, більше не будуть ігноруватися через те, що комусь невигідно приєднати їх до справи».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати