13 лютого 2018, 18:00

В Мінекології запропонували підвищити штраф за порушення природоохоронного законодавства

Прес-служба Мінекології

На розгляд Парламенту передано законопроект №8026 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)".

Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, зазначає прес-служба Мінекології.

Так, документ передбачає посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері довкілля.

"Збільшення штрафів за нехтування питаннями збереження довкілля неминуче. Це один із важливих кроків для запровадження в Україні європейської системи природоохоронного нагляду та контролю. Це означає, що розміри штрафів в Україні за деякими екологічними статтями можуть зрости не в десятки, а в сотні, а подекуди й у тисячу разів", - розповів Остап Семерак.

Зокрема, йдеться про суттєве посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства у сфері водних і земельних ресурсів, а також порушення норм щодо атмосферного повітря.

Також передбачено розширення повноважень громадських інспекторів з охорони довкілля. У разі ухвалення законопроекту вони отримають право складати протоколи про адміністративні порушення за жорстоке поводження з тваринами, порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги, знищення або пошкодження зелених насаджень, а також об’єктів озеленення населених пунктів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати