20 квітня 2018, 10:00

В І кварталі 2018 р. НБУ здійснив 264 перевірки пунктів з обміну валюти

Прес-служба НБУ

Національний банк України повідомляє, що за І квартал 2018 р. було проведено 264 перевірки структурних підрозділів небанківських фінансових установ з питань дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.

Читайте також: «НБУ визначив додаткові умови застав та іпотек за стабкредитами».

Перевірки здійснювались у Києві, а також в Одеській, Харківській, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Волинській, Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій, Вінницькій, Херсонській та Полтавській областях України.

За результатами виявлених у ході перевірок недоліків у роботі структурних підрозділів НФУ надіслано листи на адресу керівників відповідних фінансових установ з вимогами надати пояснення та усунути виявлені недоліки.

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валют уповноваженими працівниками Національного банку у I кварталі поточного року виявлено 11 пунктів обміну валют, які нелегально працювали у м. Києві, Закарпатській, Харківській, Львівській та Рівненській областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів.

Найбільш ефективною у I кварталі 2018 р. була співпраця Національного банку з підрозділами захисту економіки Національної поліції України в Києві, Львівській та Закарпатській областях, від яких до НБУ надійшли повідомлення про заходи, ужиті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі «Незаконні пункти обміну валюти».

Детальну інформацію про видані Національним банком генеральні ліцензії небанківським фінансовим установам можна знайти на офіційному сайті НБУ у пошуковій системі «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)».

Крім того, відповідно до постанови Правління НБУ від 01.07.2016 р. №962 діє Реєстр приміщень, які здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Нагадаємо, Національний банк за 2017 р. здійснив 1018 перевірок структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати