11 жовтня 2018, 10:54

В Дніпрі відбулася конференція щодо виконавчого провадження в умовах реформування системи судочинства

"БПВ "Альтернатива"

5 жовтня 2018 р. в Дніпрі відбулася міжнародна практична конференція "Сучасне виконавче провадження в умовах реформування системи судочинства та суміжних правових інституцій. Впровадження європейського досвіду".

Організаторами заходу виступили Асоціація приватних виконавців України, Проект ЄC "Право-Justice", Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) "Нове правосуддя" та ГО "Бюро приватних виконавців "Альтернатива", за підтримки Асоціації правників України, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Традиційно конференція відбувалася у форматі сесійних засідань та панельної дискусії. Під час заходу було обговорено стан сучасного виконавчого провадження в умовах реформування системи судочинства та суміжних правових інституцій; актуальні проблеми, що потребують невідкладного вирішення в законодавчому полі; можливість та доцільність впровадження в Україні європейського досвіду виконання судових рішень, зокрема, інноваційної технічної складової, що сприятиме вдосконаленню та оптимізації процесуальних аспектів виконавчого провадження.

"Факт обрання проблематики розвитку системи виконання рішень в Україні для проведення конференції свідчить про розуміння важливості та складності процесу необхідності удосконалення системи законодавства України в контексті інтеграції до європейського правового простору, що, безумовно, сприятиме реалізації однієї з найважливіших задач системи законодавства - подальшому розвитку України як правової держави, заснованої на засадах пріоритету прав і свобод людини, економічного, політичного та ідеологічного плюралізму та стануть вагомим внеском у розвиток реформи судочинства", - зауважив керівник Проекту ЄС "Право-Justice" Довидас Віткаускас.

У проголошених доповідях та структурованих дискусіях учасники обговорювали такі актуальні теми:

  • Безпека, правовий захист та гарантії здійснення діяльності виконавців з примусового виконання рішень;
  • Зведене виконавче провадження, як невиправданий механізм в умовах сучасного реформування й розвитку технічного забезпечення та підґрунтя для маніпуляцій і ризиків;
  • Судовий контроль та участь суду на різних етапах виконавчого провадження;
  • Парадокс зупинення (з метою забезпечення позову) вчинення виконавчих дій судом, який не розглядав та не приймав рішення по справі, а також проблема варіантності рішень про заборону проведення виконавчих дій без зупинення виконавчого провадження;
  • Проблема множинності арештів у виконавчому провадженні.

"Лише з практичного досвіду фахівців може скластися об’єктивна оцінка "якості" тих змін, які відбуваються. Детальний комплексний аналіз проблемних питань, що виникають, своєчасне реагування та вжиття всіх заходів, спрямованих на консолідацію процесу, є запорукою стрімкого прогресивного реформування системи виконання судових рішень в Україні. Корисним і доцільним - як з практичного, так і з економічного боку, - на мій погляд, звернути увагу на ті моделі системи виконання, які успішно працюють в європейських державах та мають багаторічні традиції, налагоджені системи й близькі до Українського законодавства норми. Питання залишається в нашій ментальності та викоріненні бюрократичної й корупційної складової", - наголосив у своїй промові Голова правління ГО "БПВ "Альтернатива" Максим Селезньов.

За результатами роботи Конференції її учасниками напрацьована та ухвалена резолюція, яка містить практичні рекомендації щодо врегулювання конкретних проблемних і спірних питань у сфері реформування виконавчого провадження в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати