27 травня 2015, 12:06

Уряд затвердив порядок переведення дачних і садових будинків у житлові

Інтерфакс-Україна

Переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки здійснюють безоплатно органи місцевого самоврядування, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов'язані адміністративно або територіально.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Це закріплено постановою Кабінету Міністрів №321 від 29 квітня 2015 року, якою затверджено порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Для переведення дачного чи садового будинку в житловий власник подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі, коли такий виконавчий орган не утворено, - сільському голові - заяву. До заяви додається копія документа про право власності на дачний або садовий будинок, за наявності співвласників - їхня письмова згода на переведення такого будинку в житловій, звіт про проведення технічного огляду будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

Технічний огляд дачного чи садового будинку здійснюється без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій та виконання вишукувальних робіт на підставі укладеного договору суб'єктом господарювання, у якого працює один або більш відповідальних виконавців окремих видів робіт, пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного або садового будинку в житловий будинок або про відмову в такому переведенні.

Ухвалення рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку в житловий будинок допускається за наявності хоча б однієї з таких підстав: неподання необхідних документів; виявлення в поданих документах недостовірних відомостей; встановлення невідповідності дачного або садового будинку вимогам державних будівельних норм.

Місцева рада в триденний термін із дня ухвалення рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного або садового будинку в житловий будинок із зазначенням його адреси. Рішення про відмову в переведенні надсилається разом із поданими документами.

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.

У разі відмови в переведенні дачного чи садового будинку в житловий будинок власник має право повторно подати документи після усунення причин, що стали підставою для ухвалення такого рішення.

Як повідомлялося, наприкінці січня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон №92-VIII "Про внесення змін до закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт".

Спрощений порядок прийняття в експлуатацію самовільно зведених індивідуальних житлових і господарських об'єктів I та II категорій складності в Україні діятиме до 31 грудня 2015 року.

Законом, зокрема, уточнено положення з питань прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих до 12 березня 2011 без дозволу на виконання будівельних робіт: індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель та споруд тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати