06 квітня 2015, 10:42

Уряд затвердив перелік зовнішніх боргових зобов’язань України для реструктуризації

Урядовий портал

Кабінет Міністрів за пропозицією Міністерства фінансів затвердив Розпорядження, що окреслює периметр боргової операції України, що здійснюється в рамках кредитної програми МВФ, ухваленої 11 березня, повідомляє Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Кабінет Міністрів України затвердив перелік зовнішніх боргових зобов’язань, щодо яких планується здійснення правочинів стосовно зміни умов запозичень, та надано настанови для вжиття заходів учасниками процесу реструктуризації.

Правочини стосовно зміни умов запозичень мають забезпечити виконання Україною трьох кількісних зобов’язань України перед МВФ щодо досягнення конкретних показників боргу, а саме:

-           заощадження на зовнішніх платежах по боргових зобов’язаннях держави, гарантованих державою та суб’єктів господарювання державного сектору економіки на суму приблизно 15 млрд дол. США за період реалізації програми МВФ;

-          забезпечення до 2020 р. співвідношення державний борг/ ВВП на рівні не вище, ніж 71 %;

-          підтримання загальних потреб у фінансуванні бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10 % від ВВП (максимум 12 % від ВВП на рік) в 2019–2025 рр.

З метою досягнення цих трьох завдань, правочини стосовно зміни умов запозичень мають включати в себе всю зовнішню заборгованість державного сектору, що виникла до 28 лютого 2014 року, та що представляє собою:

1. Державний зовнішній борг

2. Гарантований державою зовнішній борг

3. "Квазі-суверенний" зовнішній борг, що включає єврооблігації державних банків, Укрзалізниці, міста Київ.

Правочин щодо кожного фінансового інструменту, що включено до периметру, має забезпечити свій внесок у досягненні трьох завдань боргової операції. Одночасно, враховуючи важливість «Укрексімбанку» та «Ощадбанку» для банківської системи і відновлення економіки України, правочини стосовно зміни умов запозичень їх зовнішніх зобов’язань мають на меті досягнення лише цілей програми МВФ щодо ліквідності ("мета 1")

Згідно з програмою МВФ, переговори з кредиторами мають бути завершені до першого перегляду цієї програми (тобто до травня 2015 року).

Повний перелік цінних паперів, щодо яких будуть здійснюватися правочини стосовно зміни умов запозичень, є додатком до Розпорядження Кабінету Міністрів і буде оприлюднено на веб-сайті Кабінету Міністрів України найближчим часом.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати