14 березня 2019, 16:23

Уряд спростив акредитацію медичних закладів

Прес-служба МОЗ України

Відтепер підготувати документи для акредитації медичних закладів і пройти її буде значно простіше. Крім цього, спрощено і отримання ліцензії. Відповідні зміни були прийняті на засіданні Уряду 13.03.2019 р.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ України, зазначає Урядовий портал.

Що змінюється в порядку акредитації

По-перше, медичні заклади можуть пройти акредитацію одразу після отримання ліцензії. До цього заклади, які отримали ліцензію, повинні були чекати два роки, щоб подати документи на акредитацію.

Читайте також: "Україна вперше приєдналася до міжнародного депозитарію цінних паперів".

Так, проходження акредитації тепер є добровільним. Але в такому випадку заклади, які не мають сертифікат про акредитацію, не зможуть видавати лікарняні листки, надавати медичні послуги у сферах допоміжних репродуктивних технологій і трансплантації та проводити клінічні випробування.

По-друге, скоротиться час підготовки документів для проходження акредитації. З переліку документів, які подаються для проходження акредитації, вилучили форму №20, обов’язкову статистичну звітність.

По-третє, для закладів, які змінили свій юридичний статус - з бюджетних установ перетворилися на комунальні некомерційні підприємства - дія акредитаційного сертифіката буде продовжена без проходження акредитації.

Зміни до Ліцензійних умов з медичної практики

По-перше, в частині ліцензійних умов скасували локальні протоколи з надання медичної допомоги.

По-друге, зобов'язано медичні заклади всіх форм власності оприлюднювати інформацію щодо наявності у них лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати