10 серпня 2018, 13:49

Уряд проводить роботу для мінімізації негативних наслідків трудової міграції

Прес-служба Мінсоцполітики

Задля створення умов для повернення громадян України, які працюють за кордоном, та збереження трудового потенціалу України розпорядженням Уряду від 12.04.2017 р. №257 затверджено План заходів щодо забезпечення реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їх сімей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Читайте також: "Змінено механізм відбору проектів Держфонду регіонального розвитку".

Так, розпорядженням Уряду від 12.07.2017 р. №482 схвалено Стратегію державної міграційної політики України на період до 2025 р., положення якої, серед іншого, передбачають зниження адміністративних бар’єрів для свободи пересування населення України; зменшення негативних наслідків еміграції України та збільшення її позитивного впливу на розвиток держави; сприяння легальній міграції тощо.

Зазначається, що на сьогодні державна політика спрямована, в першу чергу, на задоволення потреб вітчизняної економіки в кваліфікованих кадрах. Пріоритетними напрямами є розширення масштабів навчання і перепідготовки кадрів, розвиток навичок працівників відповідно до потреб роботодавців, впровадження системи навчання впродовж життя, стимулювання внутрішньої міграції, трудової інклюзії великих груп населення, що не залучені до ринку праці, але не мають статусу безробітних.

Водночас у 2017 р. відповідними суб’єктами було працевлаштовано за кордоном 83,8 тис. українських громадян України (у 2016 р. - 79,2 тис.; у 2015 р. - 76,9 тис.).

Найбільшими потоки трудових міграцій були на Кіпр (17,8 тис. осіб), Польщу (12,4 тис. осіб), Німеччину (9,2 тис. осіб), Велику Британію (8,1 тис. осіб), Грецію (6,3 тис. осіб), Панаму (2,8 тис. осіб), США (2,6 тис. осіб), Нідерланди (2,6 тис. осіб).

Читайте також: "Доопрацьовано постанову щодо розстрочення сплати ПДВ при імпорті обладнання".

Відповідно до модульного вибіркового обстеження Держстату, кількість трудових мігрантів у віці 15-70 років становила 1,3 млн осіб (4,5% населення відповідного віку), що на 10,3% більше, ніж за минулий період обстеження (у 2010-2012 рр.).

Серед трудових мігрантів переважали чоловіки (70%) та особи, які мали професійно-технічну та повну загальну середню освіту (64%). Останнім часом спостерігається зростання кількості осіб з повною вищою та базовою або неповною вищою освітою (на 17% та 25% відповідно порівняно з минулим опитуванням).

Також за даними Державної служби зайнятості у 2017 р. в Україні тимчасово працювали 12,4 тис. іноземних громадян та осіб без громадянства за наявності у роботодавців відповідних дозволів на застосування їх праці, що на чверть більше, ніж у 2016 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати