Популярні матеріали

17 серпня 2018, 12:58

Українці повинні мати право обирати зарплатний банк, – представники бізнесу

Прес-служба Європейської бізнес асоціації

Європейська бізнес асоціація закликає Верховну Раду прийняти законопроекти, якими пропонується закріпити право працівника на вільний вибір банку для отримання заробітної плати.

Так, уже більше трьох років на розгляд Парламенту чекають проекти законів №2287а та альтернативний – №2287а-1.

Читайте також: «Уряд проводить роботу для мінімізації негативних наслідків трудової міграції».

Зазначені законопроекти пропонують доповнити Закон України «Про оплату праці» таким чином, щоб працівник міг особисто відкрити в обраному ним банку окремий поточний рахунок для зарахування зарплати, стипендій, соціальної допомоги чи інших виплат. Після цього банк письмово повідомляє роботодавця про відкриття такого рахунку. При цьому працівник має право в будь-який час відкрити рахунок в іншому банку.

Експерти Комітету з електронних платежів Асоціації вважають, що такі зміни дозволять закріпити та реалізувати на практиці права кожного працівника на вільний вибір банківської установи для отримання заробітної плати, а також допоможуть запобігти порушенням з боку роботодавців.

До того ж, прийняття законопроекту підвищить рівень фінансової грамотності та свободи громадян. Практика розвинутих економік також рухається у напрямок вільного вибору працівником банківської установи, з якою йому зручно співпрацювати.

«Європейська Бізнес Асоціація не раз визначала дані законопроекти як пріоритетні у своїх багаточисленних зверненнях до Парламенту та Уряду. Сподіваємося, що ця ініціатива  потрапить у порядок денний найближчої сесії Верховної Ради та отримає необхідну підтримку народних депутатів», – звертаються представники бізнесу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати