13 жовтня 2017, 16:08

Україна звітуватиме перед інвестиційним комітетом ОЕСР

Наступного тижня Україна має прозвітувати перед інвестиційним комітетом ОЕСР про прогрес, досягнутий у 2017 році. Представлення Звіту відбудеться 19 жовтня 2017 року. Перед презентацією у Парижі, звіт було презентовано та обговорено з українськими стейкхолдерами, під час Форуму з відповідальної бізнес-поведінки – 2017 р. Захід організовано Міністерством економічного розвитку та торгівлі України, Національним контактним пунктом для керівництва ОЕСР для багатонаціональних компаній, Центром «Розвиток КСВ», за підтримки Посольства Нідерландів в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Форум організовано вперше після того, як Україна приєдналась до інвестиційного комітету ОЕСР у березні цього року та взяла на себе зобов’язання інформувати про принципи ОЕСР для багатонаціональних компаній та відповідальну ділову поведінку.

Так, за словами Андрія Демчука, з Департаменту залучення інвестицій Міністерства економічної торгівлі та розвитку України, чималу увагу у Звіті приділено стратегічним галузям, в яких іноземні інвестиції заборонені, або підлягають спеціальній процедурі отримання дозволів.

«Законодавством України не визначено галузі, вкладення інвестицій в які заборонено. В Законі України «Про основи національної безпеки» відсутня норма щодо заборони вкладення інвестицій в стратегічні галузі. Крім того, законодавством України не визначено перелік стратегічних галузей, в яких заборонені іноземні інвестування. Водночас, рішенням Ради національної безпеки і оборони України про забезпечення національних інтересів нацбезпеки у сфері приватизації та концептуальних засад їх реалізації передбачено формування формування переліку стратегічних галузей, приватизація об’єктів яких заборонена. Отже, обмеження стосуються лише об’єктів, які підлягають приватизації і немає жодної дискримінації щодо походження інвестора», - каже експерт.

Ще одним важливим питанням є дотримання керівних принципів недисримінації, пропорційності, прозорості та підзвітності при здійсненні інвестиційних заходів, пов’язаних з інвестиційною безпекою. «Це, певною мірою, стосується приватизації. Приватизація в Україні здійснюється, як всім відомо, на засадах публічності та прозості. Крім того, Фондом державного майна України здійснюється системна робота щодо оновлення приватизаційного законодавства, шляхом внесення комплексних змін до нього. Для залучення широкого кола інвесторів для приватизації українських компаній, Фондом, на засадах публічності та відкритості проводиться інформаційна компанія щодо обєктів, які пропонуються до продажу», - зазначив пан Демчук.

Особливу увагу у Звіті приділено прогресу в удосконаленні залучення прямих іноземних інвестицій відповідно до національного інструменту регулювання. «Тут йдеться про скасування мораторію на володіння сільськогосподарськими землями та прискорення здійснення єдиної реєстрації землі та нерухомості. «Першочерговими кроками у цьому напрямку є розроблення концепції національної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення, доопрацювання Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», - констатував доповідач.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати