03 вересня 2015, 11:06

Україна залучила 200 мільйонів євро кредиту для ФГВФО

Прес-служба Міністерства фінансів України

Міністр фінансів України Наталія Яресько та член управлінського комітету німецького державного банку KfW Роланд Зіллер підписали угоду про надання Україні 200 млн євро кредиту. Даний кредит буде про гарантовано Урядом Німеччини. Кошти підуть на підтримку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який відповідає за повернення громадянам депозитів із збанкрутілих банків та виведення таких установ із ринку, повідомляє прес-служба Мінфіну.

Міністерство фінансів спільно з Національним банком та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) активно працює над забезпеченням повернення громадянам України їхніх заощаджень в проблемних банках. Саме тому була залучена дана позика, яка допоможе вкладникам отримати назад свої внески та загалом сприятиме підвищенню довіри до банківської системи.

Зокрема, для посилення захисту вкладів громадян Міністерством спільно з Національним банком та міжнародними фінансовими організаціями розробили, а Верховна Рада прийняла Закон про ФГВФО, який значно спрощує та пришвидшує процес повернення депозитів, а також обмежує зловживання та запроваджує кримінальну відповідальність для власників банків та пов’язаних осіб.

Кредит надається у тісній співпраці KfW зі Світовим банком. Це означає, що отримання даних коштів стало можливим завдяки впровадженню Україною ряду важливих реформ в рамках “Другої програмної  позики  на політику розвитку фінансового  сектору” Світового банку. Таким чином, було ухвалено Закон про ФГФВО. Отже, сам факт надання даної позики є знаком якості реформ Уряду.

KfW – німецький державний банк, що був заснований у 1948 році та на сьогоднішній день є одним із провідних банків розвитку світу. За період з 2002 по 2014 рік Україна отримала від KfW близько 270 млн євро (193 млн євро коштів з федерального бюджету та близько 76 млн євро власних коштів KfW) на проекти з розвитку фінансової системи, забезпечення електроенергією, комунального водозабезпечення та водовідведення, соціальної інфраструктури в громадах, а також захисту навколишнього середовища.  

Ключові дані про кредит:

1. Відсоткова ставка складає нижче 2,6% річних.

2. Кредит надається на 15 років.

3. Перші 5 років складають пільговий період

4. Виплати здійснюються раз на півроку 

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати