14 березня 2019, 14:58

Україна вперше приєдналася до міжнародного депозитарію цінних паперів

Прес-служба НБУ

Міжнародний депозитарій цінних паперів Clearstream та Національний банк України 13 березня 2019 р. підписали угоду про кореспондентські відносини для подальшого відкриття рахунку у цінних паперах у депозитарії НБУ.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте також: "З 1 березня страхові виплати потерпілим на виробництві перерахують".

Встановлення лінку з Clearstream спрощує доступ іноземних інвесторів до українського ринку цінних паперів, а саме облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Так, розрахунки за гривневими ОВДП здійснюватимуться через систему ICSD, що зменшить трансакційні і часові витрати інвесторів на проведення таких операцій для інвесторів.

У НБУ вказують, що підписання договору з Clearstream підвищить привабливість та ліквідність ринку державних цінних паперів України. Україна отримає переваги від розширення кола джерел довгострокового фінансування, зниження вартості боргових коштів і покращення валютної структури державного боргу за рахунок більшого попиту на цінні папери, номіновані у гривні. Тому кореспондентські відносини з міжнародним депозитарієм Clearstream забезпечать приплив іноземного капіталу до української економіки і посилять її фінансову стабільність.

Нагадаємо, НБУ знизив вартість окремих тарифів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати