24 травня 2018, 17:17

Україна та ЄІБ підписали угоду щодо оновлення енергосистеми держави

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали важливі міжнародні угоди, які стосуються питань оновлення енергосистеми держави та безпеки українських доріг.

Так, в числі підписаних угод – Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством фінансів України та Європейським інвестиційним банком, Гарантійна угода між Україною та Європейським інвестиційним банком в рамках проекту «Програма підвищення надійності підстанцій», а також фінансова угода між державним підприємством НАК «Укренерго» та Європейським інвестиційним банком.

Читайте також: «Президент підписав закон про ратифікацію угоди з ЄІБ».

Проект «Програма підвищення надійності підстанцій» покликаний підвищити ефективність та надійність роботи вітчизняної енергосистеми для її інтеграції з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи шляхом заміни застарілого обладнання високовольтних підстанцій із одночасним переходом на сучасні схеми розподільчих пристроїв та встановленням автоматизованих систем керування технологічними процесами на підстанціях Південно-Східного регіону України.

Проект передбачає здійснення реконструкції 11 підстанцій на 330 кВ та 1 підстанції на 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи.

Процес буде реалізований в Дніпропетровській області на 8 підстанціях («Нікопольська», «Прометей», «Південна» «Першотравнева» «Кам’янська» «Дніпровська», «Павлоградська» «Гірнича»), у Запорізькій області – на 2 підстанціях («Мелітопольська», «Запорізька»), у Кіровоградській області (підстанція «Кварцит»), у Донецькій області (підстанція «Південнодонбаська»).

Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Європейським інвестиційним банком передбачає, в тому числі реалізацію проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України». Мова про отримання позики у сумі 75 млн євро на фінансування відповідних робіт у містах Дніпро, Львів, Одеса, Кам’янець-Подільській, Харків, Київ. Спектр робіт – від безпосереднього оновлення доріг до використання допоміжних заходів, а саме будівництва велодоріжок, облаштування зупинок, зменшення викидів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати