14 вересня 2018, 13:37

Україна отримає макрофінансову допомогу від ЄС

Прес-служба Міністерства фінансів України

В.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова та Голова Національного банку України Яків Смолій підписали Меморандум та Кредитну Угоду між Україною та Європейським Союзом щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі 1 мільярд євро.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Читайте також: «ДФС планує реформувати податковий блок».

Так, найближчим часом Міністерство фінансів спільно з Міністерством закордонних справ внесе пропозицію Президентові України щодо необхідності невідкладного подання на розгляд Верховної Ради проекту Закону про ратифікацію цих міжнародних договорів.

За словами пані Маркарової, надана в рамках трьох попередніх програм макрофінансова допомога ЄС на суму 2,81 млрд. євро мала як стабілізуючий ефект для фінансової системи держави, так і стала засобом інтенсифікації реформ в Україні, а підписання сьогодні Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди є надзвичайно важливим кроком для підтримання макроекономічної стабільності.

Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн. євро кожний. При цьому очікується, що перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення cторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання першого траншу.

Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати