05 червня 2015, 13:10

Ухвалений План законодавчого забезпечення реформ має систематизувати роботу ВР - Гройсман

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України у четвер ухвалила Постанову про План законодавчого забезпечення реформ в Україні, внесену Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Документ підтримали 256 народних депутатів, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

«Це колективна праця, яка покликана систематизувати нашу спільну роботу», - сказав В.Гройсман, презентуючи проект Постанови. «Нам потрібно працювати в плановому режимі і підвищити якість законотворення, аби всі наші рішення були розроблені не хаотично, а формували єдину систему вирішення тих чи інших питань, перетворень у тій чи іншій сфері», - зазначив він.

«Ми всі розуміємо, що прийняття рішень «сьогодні на сьогодні» або «сьогодні на вчора» має відійти в історію. Це потребує об’єднання наших зусиль, бо окремо депутат або окремо Парламент цього зробити не може», - наголосив В. Гройсман.

За словами керівника Парламенту, над проектом Плану, який базується на Стратегії 2020, Угоді про асоціацію Україна-ЄС і Плані її імплементації, позачерговому Посланні Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє і зовнішнє становище України», а також на Програмі діяльності Уряду та Коаліційній угоді, працювали 89 народних депутатів, які були об’єднані у 7 груп, і робота будувалася на базі профільних комітетів.

В.Гройсман повідомив, що проект Плану розроблений у взаємодії з міжнародними партнерами, до роботи над ним долучилися фахівці з Інституту законодавства Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Уряду, апарату РНБОУ, інших центральних органів виконавчої влади, експерти з громадських організацій.

План складається з таких розділів: Конституційна реформа та верховенство права; Реформа системи національної безпеки та оборони; міжнародні зобов’язання України; Стабілізація макроекономічної ситуації та реформування економіки; Соціальна сфера; Охорона довкілля та природокористування; Національний діалог. Гуманітарна політика.

 «Нам потрібно прийняти планово 182 нових закони, які будуть регулювати ці сфери, а також більш ніж 300 змін до різних нормативних документів», - наголосив Голова Верховної Ради.

В.Гройсман також зазначив, що у Плані визначено кілька десятків законопроектів, які є пріоритетними у різних сферах і потребують першочергового прийняття.

«Дуже важливо не просто написати План, а створити умови для його виконання. Тому будуть створені моніторингові групи на базі координаторів робочих груп, які одночасно є головами комітетів, і ми будемо здійснювати оперативний контроль виконання цього Плану», - повідомив В.Гройсман. За його словами, раз на місяць планується публічно заслуховувати звіт щодо виконання Плану, «що зробить роботу Парламенту більш відповідальною». Також, сказав він, планується запровадити електронний моніторинг стану виконання Плану.

В.Гройсман також висловив думку, що Інститут законодавства Верховної Ради України «має набути нового значення у законотворчій діяльності». «Може бути створений такий сервіс для народних депутатів, якщо буде бажання народного депутата, - надавати технічне завдання Інституту щодо формування відповідного законопроекту, який може бути підготовлений фахівцями», - сказав він.

«Таким чином, ми забезпечити системність складення цього документу, забезпечили його інклюзивність шляхом долучення експертів і зацікавлених сторін. Цей План покликаний забезпечити нову якість законопроектів. Також ми побудуємо інструменти ефективного моніторингу реформ і операційний план, який буде робочим планом наших комітетів, планом для роботи міністерств і у цілому Кабінету Міністрів для внесення законодавчих ініціатив», - підсумував Голова Верховної Ради.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати