17 квітня 2018, 14:38

У столиці стартує подання проектів Громадського бюджету-2019

Прес-служба Київради

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до Положення про Громадський бюджет (ГБ) міста Києва.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Таким чином Київрада затвердила параметри Громадського бюджету на 2019 р. Подання проектів ГБ стартує 25 квітня, а після експертизи, голосування за ініціативи проходитиме у серпні та вересні.

Читайте також: "КМДА вимагає зупинити будівництво комплексу на Андріївському узвозі".

Вже наприкінці вересня будуть визначені проекти-переможці. Загалом на реалізацію громадських ініціатив наступного року у міському бюджеті планують виділити 150 млн грн.

"Мінімальна вартість ініціативи, згідно з новими параметрами, становить 50 тис. грн, максимальна - 3 млн грн. Тобто ми забрали поділ на "малі" та "великі" проекти.

Ще одним нововведенням є встановлення обов’язкового резерву в кошторисі проектів. Під час обрахування вартості ініціативи автоматично додаємо зверху плюс 20%. Це гарантія того, що проект реалізують повністю і у зазначені терміни.

Крім того, ми вже окреслили можливу суму фінансування ГБ-2020 та ГБ-2021. Вона становить 175 та 200 млн грн відповідно", - розповів співавтор рішення, голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Також у Положенні про Громадський бюджет виписано стимулювання доброчесної громадської активності та напрацьовано правила етичної поведінки.

"Нові правила забороняють підкуп голосів та політичну агітацію. Учасники ГБ не можуть вимагати у громадян, які долучилися до голосування, інформацію про те, за який проект вони віддали свої голоси. Також заборонена дискредитація інших учасників Громадського бюджету.

Окрім того, вперше в Україні запроваджено рейтинг доброчесності. Зокрема команди отримують бали за активність у ГБ. За порушення правил або "нечесну гру" ці бали втрачаються, і авторів навіть можуть не допустити до наступного Громадського бюджету", - зазначив співавтор рішення, заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Також серед новацій - можливість команд долучати спонсорів до ГБ. Вони мають рівні права з авторами щодо контролю за реалізацією проектів (якщо внесок +10%).

Проекти можна подавати за такими напрямками: безпека, дороги і транспорт, комунальне господарство, енергоефективність, культура й туризм, екологія, громадянське суспільство, освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, спорт, ІТ, публічний простір тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати