14 лютого 2018, 12:29

У Нью-Йорку просять передивитися питання визначення суми застав

У американському штаті Нью-Йорк політики, активісти і правовики вже деякий час наполягають на зменшенні сум грошових застав, вказуючи на несправедливість по відношенню до бідного населення. До того ж місяць тому до цих голосів приєдналося важливе судове рішення.

Про це повідомляє The New York Times.

Читайте також: «Американські суди впровадили штучний інтелект у свою роботу».

Так, у своїй постанові суддя Верховного суду штату по округу Дачесс (State Supreme Court in Dutchess County) Марія Роза вказала на антиконституційність рішення, прийнятого міським судом по справі Крістофера Кункелі, якого заарештували за крадіжку пилососа з магазину. Суддя встановила суму застави у розмірі 5 тис. дол., яку механік із річним заробітком у 10 тис. дол. ніколи не зміг би внести. Тому чоловік був змушений провести місяці під арештом, чекаючи на завершення провадження.

При цьому закон не зобов’язує суддів визначати реальну спроможність підсудних вносити ту чи іншу заставу, але на думку Марії Рози, це порушує конституційне право людини на справедливий суд. «Люди отримують несправедливе відношення до себе, виходячи з їх незаможного статусу», ­– відзначає суддя.

Подібні постанови виносилися у декількох штатах, і навіть Верховний Суд Сполучених Штатів (Supreme Court of the United States) вказав, що бідні підзахисні не мають бути покараними за неспроможність платити за такі речі як судові стенограми, рішення по реституції або штрафи. Рішення ж судді Марії Рози є першим прецедентом для штату Нью-Йорк.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати