У новому Верховному Суді може бути найвищий відсоток представників не суддівських професій порівняно з міжнародним досвідом.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомив секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка, зазначає прес-служба ВККС.
За його, словами, 29 переможців конкурсу є адвокатами, науковцями або мають сукупний стаж.
«У Верховному Суді Португалії, чия система подібна нашій, встановлена квота для «не суддів» – 10%. В Україні ми отримали найвище представництво кандидатів без суддівського досвіду. До господарського касаційного суду у складі ВС пройшло 40% таких кандидатів, що є унікальним випадком», – розповів Станіслав Щотка.
Він також прокоментував заяви представників Громадської ради доброчесності (ГРД) стосовно 30 кандидатів у списку переможців, щодо яких ГРД надала негативні висновки.
«Кожен із цих кандидатів підтвердив доброчесність та здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді. Ці рішення ухвалила Комісія після перевірки інформації з 20 джерел. У ГРД не було такої можливості, адже вони спиралися на інформацію з відкритих джерел, тоді як Комісія отримувала відповіді, зокрема від антикорупційних органів», – підкреслив Станіслав Щотка.
"Тому називати переможців конкурсу, які отримали висновок ГРД, «недоброчесними» некоректно і це є маніпуляцією. Висновки стосовно них виходять за межі мандату ГРД, мають подвійні стандарти, політичні мотиви або конфлікт інтересів, тому і не були підтримані колегіями уповноваженого державою органу", - сказав він.