14 березня 2018, 12:15

У Мінінфраструктури оголосили про запуск проектів концесії у портах Ольвія та Херсон

Прес-служба Міністерства інфраструктури України

У Міністерстві інфраструктури України в рамках реалізації пілотних проектів концесії морських портах Ольвія та Херсон відбулася Координаційна зустріч із консорціумом міжнародних консультантів, яких було обрано Європейським банком реконструкції та розвитку для розробки техніко-економічних обґрунтувань та підготовки тендерної документації для обох проектів.

У Координаційній зустрічі на чолі з Міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном взяли участь представники Адміністрації морських портів України, проектного офісу SP3ILNO, Укрзалізниці, ДП «СК «Ольвія», ДП «ХМТП», радник Міністра Надія Казначеєва, а також міжнародна команда, що представляє партнерів з ЄБРР, IFC та експертів з кращих міжнародних компаній.

Також читайте: «АМПУ розповіла про прибуток за I півріччя 2017 року».

«13 березня розпочинається новий етап в реалізації пілотних проектів державно-приватного партнерства (ДПП) в українській портовій галузі. Сьогодні ми оголошуємо офіційний запуск двох пілотних проектів ДПП – у ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» та ДП «Херсонський морський торговельний порт», які відкриють шлях до концесії і, ми переконані, принесуть користь для всієї морської галузі. В найближчі тижні команда експертів та консультантів повноцінно приступає до розробки техніко-економічних обґрунтувань (ТЕО) проектів. Ця стадія потребує особливої уваги, адже ми переконані: структурований і прозорий процес, який регулює взаємодію між владою та бізнесом, має важливе значення для обох сторін», – зазначив Міністр інфраструктури України.

Володимир Омелян наголосив, що саме Міністерство інфраструктури України було ініціатором розробки законопроекту «Про концесії», який було схвалено Урядом наприкінці 2017 року та має бути внесений до Парламенту вже у березні 2018 року.

«Проекти концесії у портах Ольвія і Херсон є надважливими не тільки для самих портів і галузі, а й для держави загалом. Якщо зазначені проекти відбудуться, це буде однозначним успіхом для України і чітким сигналом для іноземних інвесторів. Якщо ж з тих чи інших причин проекти будуть зірвані, про концесію в Україні можна буде забути на роки вперед», – підкреслив очільник Міністерства.

Оскільки морські порти є важливою складовою транспортної інфраструктури та експортного потенціалу України, розвиток портової інфраструктури шляхом залучення приватних інвестицій є одним із стратегічних завдань Міністерства інфраструктури та Адміністрації морських портів України.

«З огляду на міжнародний досвід, концесія як механізм державно-приватного партнерства є ефективним методом залучення приватних інвестицій для розвитку об’єктів портової інфраструктури, але для України він є досить новим, тому потребує детального опрацювання. Роботу над попередніми ТЕО проектів було розпочато наприкінці 2016 року, та сьогодні, завдяки активній спільній роботі Міністерства інфраструктури України, офісу SP3ILNO та АМПУ протягом минулого року, ми виходимо на завершальний підготовчий етап реалізації проектів концесії в Ольвії та Херсоні», – зауважив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Проекти передбачають залучення приватних інвестицій у обсязі до 45 млн дол. США для модернізації, переобладнання та збільшення потужностей по перевалці ДП «ХМТП» та залучення близько 250 млн дол. США для будівництва нового терміналу та причалів на території ДП «СК «Ольвія», що сприятиме підвищенню потужності обробки вантажів, забезпечить розвиток суміжної інфраструктури (залізнична станція, електромережі, автодороги), та, як наслідок, підвищить економічну активність у регіоні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати